صبح مشرق-گروه جامعه: شورای اسلامی شهر رشت از آغاز تشکیل در تابستان امسال با چالش‌های جدی در حوزه نظارتی مواجه شده است.

***خانه سازمانی که جمشیدپور درخواست و جمشیدپور موافقت کرد!

اگرچه مدت زمان کمی از پایان کار جمشیدپور در مسند سرپرستی شهرداری رشت نمی گذرد اما انتشار برخی اسناد مربوط به دوران کوتاه سرپرستی وی، تعجب بسیاری را برانگیخته است. مثلا نامه ای که در آن جمشیدپور از خودش می خواهد تا خانه ای را که در اختیار خودش قرار دهد و خودش هم زیر نامه پاراف کرد که اقدام قانونی در این خصوص صورت بگیرد! (اینجا را بخوانید)

 البته امیرحسین علوی، رئیس شورای شهر رشت هم در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین خبر از ابلاغ هایی می دهد که توسط سرپرست سابق شهرداری رشت در آخرین روز سرپرستی اش زده شده و البته تمامی آنها با تاریخ قبلی ثبت شده است!

*** اشتغال فرزند سرپرست شهرداری در شهرداری رشت!!!

با این حال این پایان کار نیست! گویا در مدت زمان سرپرستی جناب جمشیدپور، فرزند ایشان نیز در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت مستقر و مشغول به کار شده است.

در همین راستا سجاد محجوب، سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین در خصوص حضور دختر فرامرز جمشیدپور، سرپرست پیشین شهرداری رشت در این سازمان، گفت: حکم ایشان از سوی امور اداری شهرداری رشت ابلاغ شده است.

وی در خصوص مدت زمان حضور وی در این سازمان گفت: ایشان از یک ماه قبل در سازمان مستقر هستند.

گفتنیست فرامرزجمشیدپور سرپرست پیشین شهرداری رشت نیز در پی تماس تلفنی خبرنگار خزرآنلاین، پس از شنیدن سوالی در خصوص فعالیت فرزندش و نحوه بکارگیری وی در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت، بدون ارائه پاسخی به تماس پایان داد!

***مصوبه غیرقانونی کمک ۸ میلیاردی به تیم فوتبال عضو شورای رشت!

ایحه یک فوریتی کمک مالی به تیم های سپیدرود رشت و داماش گیلان در کمیسیون برنامه و بودجه شورا مورد تایید قرار گرفت.(اینجا را بخوانید)
فرهام زاهد رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت در گفتگویی کوتاه با وارش اسپرت – تارنمای هواداران داماش گیلان گفت: امروز لایحه کمک به تیم های سپیدرود رشت با مبلغ یک میلیارد و سیصد میلیون تومان و داماش گیلان با مبلغ هشتصد میلیون تومان در کمیسیون برنامه و بودجه مورد تصویب قرار گرفت.

زاهد در پاسخ به این سوال که آیا روز دوشنبه این لایحه قطعا مطرح خواهد شد؟ بیان داشت: انشالله هیات رئیسه اعلام وصول را انجام می دهد و هفته آینده در صحن مطرح خواهد شد.
لازم به ذکر است، بیستم شهریور ۹۶- لایحه دوفوریتی کمک به تیم های سپیدرود و داماش در شورا مطرح شد که این لایحه به صورت دوفوریت مورد تایید پنج عضو از ده عضو حاضر در صحن شورا قرار گرفت و در نهایت نیز رای به یک فوریت آن داده شد.

زاهد در حالی از تصویب کمک ۸میلیارد ریالی به تیم داماش گیلان سخن گفته که مالک این باشگاه یکی از اعضای شورای شر رشت است و کمک شورا به عضو شورا برخلاف قوانین شوراها است.

 

*۲۳ مشاور شورای رشت و دریافت حقوق از جیب مردم!

یازدهمین جلسه شورای شهر رشت در روز دوشنبه با اشاره فاطمه شیرزاد به وجود برخی مشاوران شورا همراه بود که علیرغم دریافت حقوق ماهیانه یک میلیون و هفتصد هزار تومانی حضور نداشته یا حضور آنان کمرنگ است. (اینجا را بخوانید)

در همین راستا، فاطمه شیرزاد، عضو هیات رئیسه شورای شهر رشت در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین در خصوص حضور ۲۳ مشاور در شورای شهر رشت که وضعیت آنان همچنان بلاتکلیف مانده است، گفت: در یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت چارت شورا تصویب شد. ما تعدادی مشاورین تخصصی در کمیسیون های پنج گانه شورا داریم که بدون حقوق از مشاوره های این مشاوران کارآمد در کمیسیون های مختلف بهره مند می شویم. در دوره گذشته نیز هر شش ماه از زحمات این مشاورین تقدیر بعمل می آمد.

وی ادامه داد: اعضای شورا یک دوره چهار ساله دارند و پس از آن دوره کارشان به پایان می رسد. در خصوص مشاورین نیز می بایست همین طور باشد و مشاورانی که با نظر اعضا و یا ریاست شورا وارد بدنه شورا شده اند، باید در پایان دوره از شورا خارج شوند.

شیرزاد با بیان اینکه حقوق مشاوران ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان بود که این مبلغ به یکباره به یک میلیون و هفتصد هزار تومان رسید، گفت: مشاورین شورا ساعت مشخصی ندارند و بعدها نیز ممکن است حق و حقوقی ایجاد شود لذا ما هم مایل بر این هستیم که از طریق آزمون های استخدامی افراد وارد شوند نه به این صورت که هیچ ضابطه و قانونی در این خصوص وجود نداشته باشد.

عضو شورای شهر رشت با تاکید بر اینکه در پایان عمر هر ساله شورا می بایست عمر کاری مشاوران شورا نیز به پایان برسد، گفت: تعدادی از مشاوران شورا حضور کمرنگی دارند و بنده به عنوان عضو شورای چهارم و پنجم تا امروز خیلی از افراد را ندیده ام و نمیشناسم!

وی افزود: شوراها مبنای کارشان بر مشورت است، اگر بحث مشورت پذیری را در راس کارهای خودمان قرار دهیم عملکرد بهتری خواهیم داشت. متاسفانه مواردی همچون به کارگیری مشاوران در هیات رئیسه مطرح نمی شود، اگر هم مطرح شود یک طرفه است و خیلی سریع مصوب و صورت جلسه می شود! این موضوع ایراداتی دارد و در دوره پنجم می بایست در خصوص آن مراقبت بیشتری صورت گیرد تا هزینه های اضافه به شورا تحمیل نشود.

شیرزاد ضمن ابراز امیدواری برای تعیین و تکلیف هرچه سریع تر وضعیت مشاوران شورا، تاکید کرد: موضوع مشاوران در بوجه شورا نیز پیش بینی نشده است. مشاور در شورا به نوعی سلیقه ای است. مشاوری که به آن حقوق داده شود به نوعی سلیقه روسای شوراهاست.

 

به گزارش صبح مشرق، حجت جذب، محمدحسن عاقل‌منش و فاطمه شیرزاد سه عضو راه یافته از لیست نیروهای ارزشی و انقلابی شهر رشت به شورای پنجم هستند که در این بین تا کنون فقط فاطمه شیرزاد در خصوص تخلفات موجود در شهرداری و شورای رشت سخن گغته و جذب و عاقل منش ساکتین تخلفات شهرداری و شورای رشت هستند!؟

انتهای پیام/