به گزارش خبرگزاری صبح مشرق، تیم‌های ملی فوتبال ایران و ویتنام از ساعت ۱۴:۳۰ فردا (شنبه – ۲۲ دی ماه) در دور دوم بازی‌های گروه D جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ در شهر ابوظبی به مصاف هم می‌روند.

سایت ورزشی دتائو ویتنام درباره این بازی نوشت: این پرسش را مطرح می‌کنیم که چه امید و شانسی برای اژدهای طلایی (لقب تیم ملی فوتبال ویتنام) در بازی با ایران وجود دارد. فوتبال یک ورزش غیرمنتظره است و تا زمانی که به دقیقه ۹۰ نرسیم هر نتیجه‌ای می‌تواند رقم بخورد. این اتفاق در بازی اخیر ویتنام برابر عراق رخ داد و با وجود نمایش عالی و برتری در پایان نتیجه‌ای کسب نکردیم و حریف پیروز شد. این نتیجه ناامید کننده منجر به تضعیف جایگاه پارک هانگ سئو و شاگردانش شد زیرا برای صعود در بازی بعدی باید با قدرت شماره یک آسیا یعنی ایران مواجه شوند. تیمی که نامزد اصلی قهرمانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ محسوب می‌شود و در نخستین بازی خود با نتیجه ۵ بر صفر برابر یمن به پیروزی رسید.

این رسانه ویتنامی با امید به اتفاق‌های غیرمنتظره فوتبال می‌نویسد: فوتبال یک بازی ۹۰ دقیقه‌ای است و در دور نخست جام ملت‌های آسیا شاهد نتایج غیرمنتظره‌ای بودیم. استرالیا به اردن باخت و ژاپن مبارزه سختی با ترکمنستان داشت. بدین‌خاطر ویتنام هم توانمندی کافی برای خلق شگفتی و اتفاق غیرمنتظره برابر ایران را دارد! تیم ملی فوتبال ایران در صدر رنکینگ آسیا قرار داد و همواره به جام جهانی صعود می‌کند. ایران تنها تیمی در قاره آسیا است که ۳ بار متوالی قهرمان جام ملت‌های آسیا شد. آخرین قهرمانی آنها ۴۳ ساله پیش حاصل شد و بسیار مصمم هستند تا در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به جام قهرمانی دست یابند. بیشتر بازیکنان ترکیب فعلی ایران در لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند و مطرح‌ترین آنها علیرضا جهانبخش از تیم برایتون انگلیس است.

انتهای پیام/۱۴۵۳۷۱