به گزارش صبح مشرق؛ محمدحسین صفارهرندی صبح امروز در مراسم بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی و سالروز “تجلی بصیرت و میثاق امت با ولایت” در میدان شهدای ذهاب در رشت اظهار داشت: حضور تاریخی و جانانه مردم در ۹ دی‌ماه سال ۸۸ سبب ثبت یک حماسه بزرگ و تاریخی شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بی‌احترامی و آشوب‌های فتنه‌گران در روز تاسوعا و عاشورای حسینی افزود: فتنه‌گران با ایجاد آشوب‌های داخلی و بی‌احترامی به مقام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مرتکب خطای بزرگ و فراموش نشدنی شدند و در حقیقت در مقابل انقلاب و ملت ایستادند.

صفار هرندی با بیان اینکه حضور تاریخی مردم و حماسه‌آفرینی در روز ۹ دی ۸۸ نشان‌دهنده اعتقادات بالای مردم است تصریح کرد: اگر کسانی در سال ۸۸ از روی بی‌معرفتی و کینه‌توزی به محو تاریخ انقلاب اسلامی اصرار داشتند اما حضور تاریخی مردم آنان را ناامید و سرافکنده کرد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب نمی‌توانند در مقابل امواج عظیم و پرشور مردم ایران ایستادگی کنند ابراز داشت: دشمنان انقلاب با طرح برنامه‌ها و بیان مسئله‌های تحریک‌کننده سعی داشتند تا حماسه تاریخی ۹ دی با حضور کم‌رنگ مردم همراه باشد و این حماسه تاریخی فراموش شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: کسانی که سعی در فراموش‌شدن حماسه تاریخی ۹ دی داشتند در حقیقت همان کسانی بودند که در روزگار فتنه دست همکاری به افراد خبیث دادند و سعی کردند آبروی ملت و نظام را به حراج بگذارند.

صفارهرندی به برنامه‌ها و اهداف شوم دشمنان اسلام در قبل از انتخابات سال ۸۸ اشاره کرد و افزود: دشمنان انقلاب به‌دنبال براندازی نظام و ایجاد آشوب‌های داخلی بودند و سران فتنه نیز یکی از دلایل گسترش آشوب‌ بوده اما رأس فتنه، کشورهای آمریکایی و برخی کشورهای اروپایی بودند.

وزیر اسبق ارشاد با بیان اینکه سران فتنه دارای سوابق مهمی در نظام و انقلاب اسلامی ایران بودند ابراز داشت: جاه‌طلبی سبب ایجاد پرده‌ای در مقابل چشمان سران فتنه شد و دشمنان انقلاب نیز از آنان به‌عنوان طعمه‌ای استفاده کردند و نگاه جاه‌طلبانه آنان را تقویت کرده و افزایش دادند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه پیوند بین دشمنان بیرونی و افراد داخلی در بعد از انتخابات ۸۸ بود تصریح کرد: در آن ایام بسیاری از منافقان و فراریان خارج از کشور خود را طرفدار جنبش سبز و سران فتنه معرفی کردند.

صفارهرندی خاطرنشان کرد: سران فتنه در حقیقت فریب دشمنان انقلاب را خوردند و از فرصتی که دشمنان در مقابلشان قرار دادند استفاده کردند اما هوشیاری مردم نسبت به وقاحت سران فتنه و آشوبگران افزایش یافت و یک حماسه تاریخی و ماندگار توسط مردم ایجاد شد.

وی با اشاره به درس‌هایی که ملت ایران از ایام فتنه گرفتند گفت: ما در طول تاریخ ۴۰ ساله انقلاب، هر زمان که افراد و جریان داخلی با جریان خارجی پیوند برقرار کردند ضربه خوردیم اما این ضربات زمانی بیشتر شد که دشمنان در راستای اهداف خود با افراد داخلی کشور ارتباط برقرار کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمنان انقلاب سعی دارند که از افراد درون نظام اطلاعات بگیرند و در بعضی مواقع نیز موفق بوده‌اند افزود: دشمنان انقلاب اسلامی از طریق دادن رشوه و با استفاده از ترفند‌های مختلف سعی در گرفتن اطلاعات از برخی افراد داخلی کشور دارند.

صفارهرندی به رشوه گرفتن یکی فرزندان مسئولان کشور و محاکمه وی در دادگاه اشاره کرد و افزود: یکی دو سال پیش، برخی از مسئولان کشور در راستای یک پروژه بزرگ نفتی با کشور چین پیوندی برقرار کردند اما بعد از مدتی به‌دلیل برقراری ارتباط با شرکت نفتی توتال، عهد و پیمان‌ها با شرکت چینی از بین رفت.

وی با بیان اینکه شرکت نفتی توتال گفته بود که اگر آمریکایی‌ها اقدام به تحریم کنند از قرارداد کنار می‌روند گفت: برخی مسئولان در جواب شرکت توتال به برقراری ارتباط با اروپاییان اشاره کرده و انتظار کنار رفتن اوباما و رئیس جمهورشدن ترامپ را نداشتند و آن شرکت نفتی نیز بعد از روی کار آمدن ترامپ، کنار رفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به شعارهای برخی از مسئولان کشور در راستای حکم‌رانی سالم اشاره کرد و ابراز داشت: شعار حکم‌رانی سالم که توسط برخی از مسئولان کشور داده می‌شود دروغ است و فتنه خاستگاه افراد جاه‌طلب و منفعت‌طلب سیاسی است.

صفار هرندی گفت: زمانی که جریان داخلی کشور با جریان بیرونی پیوند و ارتباط برقرار کرد در حقیقت باید منتظر فتنه باشیم و مردم حق انتقاد از افزایش گرانی‌ها و انتقاد از برخی از مسئولان کشوری را دارند زیرا که مردم از افزایش تحریم‌ها و گرانی‌ها در رنج و عذاب هستند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از مسئولان کشور معتقدند که کل مشکلات به‌وجود آمده داخلی، مربوط به تحریم‌های دشمن است، در حالی مدت‌ها قبل معتقد بودند که ۸۰ درصد از مشکلات کشوری از مدیریت داخلی است و چند درصد به تحریم مربوط می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به نهیب‌ها و تذکرات رهبر انقلاب به برخی از مسئولان اشاره کرد و افزود: این وسعت دید که خیر و منفعتی از دشمنان انقلاب و اسلام از بیرون کشور به داخل کشور ایران برسد باید تغییر یابد و دشمنان انقلاب هرگز به کشور ایران منفعتی نمی‌رسانند.

صفار هرندی گفت: جهانیان در چهره کشور ایران یک ابرقدرت پیروز می‌بینند که با وجود تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی همواره پیروز بوده و جریان تفکرات ضد آمریکایی نیز روز به روز در حال گسترش یافتن است و کشورهایی نظیر یمن و لبنان نیز ایستادگی‌های بزرگی در مقابل دشمنان اسلام دارند.

وزیر اسبق ارشاد با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران برای جامعه مسلمانان جهان الگو بوده و دارای ارزش‌های بسیاری است تصریح کرد: در ایام فتنه سال ۸۸ یک جوان خوش‌ذوق و خوش‌فکر معتقد بود که ایجاد این آشوب‌ها برای تقلب و رأی در انتخابات نیست بلکه جدال بر سر مدیریت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت با اشاره به اینکه مردم کشور ایران همچنان از ظرفیت‌ها، سیادت‌ و بصیرت برخوردارند گفت: برخی از مراجع و عوامل بیرونی کشور به رتبه‌های بالای کشور ایران در عرصه‌های مختلف جهانی اقرار کردند و ما از نظر علم در بین ۲۰ کشور جهان هستیم.

صفار هرندی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات بزرگ اقتصادی، جمهوری اسلامی ایران از بین ۲۰۰ کشور جهان از لحاظ اقتصاد در بین ۲۰ کشور برتر جهان است و ضدانقلابیون و سلطنت‌طلبان حق زدن حرف‌های نادرست ندارند زیرا ایران همواره دارای افتخارات بزرگی است‌.

انتهای پیام/**