شناسه خبر : 4720 | تاریخ انتشار :

استاد دانشگاههای تهران؛

باید دست مافیای واردات بی‌رویه برنج را از کشور قطع کنیم

استاد دانشگاه‌های تهران با انتقاد از واردات بی‌رویه برنج گفت: باید دست مافیای واردات بی‌رویه برنج را از کشور قطع کنیم.

به گزارش صبح مشرق، حمید رمضانپوردریاسری شامگاه یکشنبه در دیدار با جمعی از کشاورزان و متخصصان حوزه کشاورزی شهرستان لنگرود، اظهار داشت: واردات بی‌رویه برنج خارجی توسط مسئولان دولتی ضربه سختی به اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی برنج است.

وی با اشاره به اینکه شالیزارهای برنج شرق گیلان در انتظار تصمیمات درست دولت است، افزود: برنج حاصل رنج و دستان پینه بسته کشاورزان است که مورد بی‌مهری مسئولان قرار گرفته است.

استاد دانشگاههای تهران با بیان اینکه  باید برای آب‌بندان‌ها و تجهیز و نوسازی اراضی و ارائه تسهیلات به کارخانجات شالیکوبی و مکانیزاسیون بیشترین اعتبارات را اختصاص داد، گفت: باید دست مافیای واردات بی‌رویه برنج را از کشور قطع کنیم.

IMG_2254

رمضانپوردریاسری با تاکید بر اینکه تحقیقات نشان می‌دهد مافیای واردات برنج توسط چند فرد انحصارگر اجرا می‌شود، تصریح کرد: مسئولی که دستور واردات بی‌رویه برنج را چه از روی آگاهی و چه از روی ناآگاهی صادر می‌کند باید به سئوالاتمان پاسخ دهد که آیا می‌تواند یک روز کار کشاورزی را در دمای بالای ۳۰ درجه مردادماه گیلان را تحمل کند یا خیر؟ که چنین بی‌تدبیر است.

وی با تاکید بر پیگیری قضایی پرونده مافیای برنج، گفت: پرونده واردات بی رویه برنج توسط مافیا و افراد سودجو و فرصت طلب باید توسط دستگاه نظارتی و قضایی به صورت ویژه رسیدگی شود.

انتهای پیام/

 

 

 

مطالب مرتبط
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.