به گزارش خبرنگار صبح مشرق، آیت الله رسول فلاحتی ظهر یکشنبه در دیدار با حجت الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی سازمان اوقاف کشور که در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار شد از دست اندرکاران برگزاری طرح آرامش بهاری در سطح استان گیلان تقدیر و تشکر کرد و افزود: اجرای این طرح در راستای غنی کردن اطلاعات فرهنگی و قرآنی و دینی بازدید کنندگان است.

وی با تاکید بر ایجاد بسترهای لازم برای ترویج و تبلیغ مفاهیم فرهنگی و دینی و مذهبی، گفت: احیای بقاع متبرکه به ویژه در ایام تعطیل سال برای نشر فرهنگ دینی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

امام جمعه رشت در ادامه بر لزوم توسعه طرح آرامش بهاری در روستاهای دارای امامزاده نیز تأکید و بیان کرد: اجرای طرح آرامش بهاری در سطح بقاع متبرکه و امامزادگان روستاها نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در خیمه‌های معرفت باید از روحانیون و مبلغان آموزش دیده و آگاه استفاده شود، تصریح کرد: اجرای برنامه‌های جذاب فرهنگی و دینی در این طرح می‌توانند زمینه جذب مردم به ویژه جوانان را به این سمت فراهم کند.

برگزاری طرح آرامش بهاری در ۲۴۴ بقعه متبرکه گیلان

مدیرکل اوقاف گیلان در ادامه این دیدار با اشاره به اینکه ۲۴۴ بقعه متبرکه در استان میزبان اجرای طرح «آرامش بهاری» هستند، اظهار کرد: ۳۱ خیمه معرفت در قالب طرح آرامش بهاری برپا شده است.

حجت الاسلام ستار علیزاده با بیان اینکه ۲۰۰ مبلغ بومی و غیربومی در برگزاری این طرح با اوقاف گیلان همکاری می‌کنند، افزود: ادارات اوقاف در ایام نوروز در زمینه اجرای برنامه‌های تبلیغی، دینی و فرهنگی فعال‌تر عمل می‌کنند.

وی ترویج معارف اسلامی در قالب برنامه‌های جذاب به ویژه برای کودکان و نوجوانان، ترویج و تبلیغ مؤلفه‌های سبک زندگی اسلامی و ارائه راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی و مطرح کردن بقاع متبرکه به عنوان قطب فرهنگی و گردشگری مذهبی را از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح آرامش بهاری عنوان کرد.

مدیرکل اوقاف گیلان با بیان اینکه در خیمه‌های معرفت مشاوره مهارت‌های فردی، ازدواج، تحکیم خانواده و تربیت فرزند از اولویت‌های ما است، گفت: با استفاده از تکنیک‌های نوین تبلیغی تلاش شده که مردم با مهارت‌های لازم برای زندگی صحیح آشنا شوند.

علیزاده یاد آور شد: ۳ هزار نفر از اعضای هیئت‌های امنا و خادمان رسمی و افتخاری به مسافران و میهمانان نوروزی خدمات رسانی می‌کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰۹۷