به گزارش صبح مشرق ، در حالی که تنظیم بازار محصولات کشاورزی بویژه در کالاهای اساسی با مشکلات زیادی روبرو است و وزیر جهاد کشاورزی روز گذشته در مجلس شورای اسلامی به خاطر این مشکلات کارت زرد دریافت کرد قائم مقام بازرگانی این وزارتخانه امروز در مراسم گرامیداشت روز دامپزشکی حاضر به پاسخگویی به رسانه‌ها در این خصوص نشد.

علی‌اکبر مهرفرد در حاشیه مراسم روز دامپزشکی از پاسخگویی به سوالات متعدد رسانه‌های جمعی سرباز زد.

بنابر این گزارش وزارت جهاد کشاورزی براساس رویکرد حمایت‌محور خود از تولیدکنندگان داخلی در برخی موارد بازار این محصولات را رها کرده است و منافع مصرف کنندگان را به درستی رعایت نمی‌کند.

در ماه‌های گذشته قیمت برخی کالاهای اساسی نوسانات شدیدی را تجربه کرده است به طوری که هر کیلوگرم مرغ به ۸۵۰۰ تومان رسید، شکر در خرده‌فروشی ۴۵۰۰ تومان قیمت پیدا کرد و نرخ روغن به طور رسمی گران شد.

در حال حاضر نیز قیمت برنج ایرانی سربه فلک می‌ساید و تا ۱۴۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد. قیمت گوشت گوسفندی بدون دنبه به عنوان مرجع قیمت دام سبک به ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان رسیده و ۵ تا ۶ هزار تومان در مقایسه با ماههای گذشته افزایش قیمت دارد.

بنابراین گزارش روز گذشته حجتی در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات تنظیم بازار کالاهای اساسی کارت زرد دریافت کرد و نتوانست نمایندگان را با پاسخهای خود قانع کند.

* حجتی: من مقصر افزایش قیمت شکر هستم

حجتی درباره افزایش قیمت شکر گفت: من مقصر افزایش قیمت شکر هستم زیرا زیرمجموعه‌های این وزارتخانه نتوانستند به موقع نیاز شکر مصرفی بازار را تامین کنند.

برخلاف رویه معمول مسئولان دولتی محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی سپر بلای قائم مقام بازرگانی خود شد و اعمالهای این بخش در تنظیم بازار را برگردن گرفت.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم