به گزارش خبرنگار دفاعى خبرگزاری صبح مشرق، حجت الاسلام عبدالله حاجى صادقى نماینده ولى فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامى بعدازظهر  سه شنبه در نشست خبرى اظهار داشت: حدود ۴ هزار شهید روحانى با اطلاعات شناسایی شده در دفاع مقدس تقدیم انقلاب شده است که سالروز شهادت شهید محلاتی بعنوان روز روحانیت در دفاع مقدس نام گذاری شده است.بصیرت، صراحت و شجاعت در بیان آنچه به آن رسیده بود مهمترین ویژگی شهید محلاتی بود

وی افزود: اقدام تروریستی جبهه استکبار در استان سیستان و بلوچستان که به دست برخی از ایادی خود در منطقه انجام داد، نشانه ضعف و زبونی دشمنان است که به دلیل کینه از حضور مردم در صحنه های انقلاب است.

حجت الاسلام حاجی صادقی ادامه داد: بر اساس آماری که اخذ شد، امسال میزان حضور مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن از تمام ٣٩ سال گذشته بیشتر بود که این حضور هم از نظر کمی بی نظیر بود و هم از نظر کیفی که در شعارهای انقلابی مردم مشخص بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به دستگیری برخی از عوامل حادثه تروریستی جاده خاش-زاهدان، تصریح کرد: کسانی که عقبه اقدامات تروریستی بودند باید بدانند هزینه آنها بیش از چیزی است که تا کنون پرداخته اند و این اول راه است.

وی گفت: بیانیه اخیر رهبری منشور گام دوم و برای تثبیت انقلاب است تا دولت اسلامی به معنای حقیقی اسلامی بشود. پیام اول این بیانیه این است که در حالی که دشمن انقلاب را متوقف می داند، رهبری ۴٠ سال نخست را گام اول می داند.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پاسخ به سوالی پیرامون مطرح شدن موضوع نفوذ در وقوع حادثه تروریستی جاده خاش-زاهدان، خاطرنشان کرد: یکی از خطرهای بزرگی که انقلاب اسلامی را تهدید می کند، خطر نفوذ است. آمریکایی ها اذعان دارند که انقلاب اسلامی شاخص های ابرقدرتی را از آنها گرفته است و به همین دلیل دشمنی را از طرق مختلف دنبال می کنند.

وی ادامه داد: در بحث نفوذ هم، دشمنان نفوذ فکری و نفوذ در افراد را دنبال می کنند؛ در خصوص حادثه اخیر هم خانمی در مرحله اول دستگیر شد، او سرنخی برای خیلی از موارد دیگر بود که باعث دستپاچگی دشمن شد.

حجت الاسلام حاجی صادقی در پاسخ به سوال خبرنگار صبح مشرق پیرامون برنامه های سپاه برای تحقق انتظارات رهبری در بیانیه راهبردی ایشان، با بیان اینکه بیانیه رهبری دشمن را به خوبی معرفی کرده است، تصریح کرد: توجه به جوانان به زیبایی در این منشور بیان شده است و اعتماد ایشان به جوانان امروزی برای ما اطمینان بخش است. منظومه فکری انقلاب و آینده آن در این بیانیه ترسیم شده است و نشان می دهد ایشان پیشبینیها و در برخی موارد پیشگویی ها نسبت به آینده دارند.

نماینده ولی فقیه در سپاه عنوان کرد: در سپاه گروه های اندیشه ورز ماموریت یافته اند تا نسبت به قسمت های مختلف این منشور کار کنند. امیدواریم هم در بحث کار علمی و پژوهشی و هم عملی کردن این راهبرد بزرگ عمل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سپاه در اقدامات خود مصمم است چون رسالتش پاسداری از انقلاب است، گفت: سپاه نیروی مسلح است، اما محدود به نظامی گری نیست و هرجا خطری متوجه انقلاب باشد، خواه سخت، نیمه سخت و یا تهدید نرم، ماموریت حضور دارد.

حجت الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه پرچم سپاه پاسداران و بسیجیان این است که آمده ایم انقلاب را حفظ کنیم، گفت: افترا و جوسازی ها را تحمل می کنیم اما زهی خیال باطل که دشمن بتواند ما را از سنگرنشینی این انقلاب خارج کند. ضمن اینکه سپاه امروز افتخار می کند در بخش هایی که قابل گفتن است، عالی ترین امکانات را دارد، اما سرمایه اصلی سپاه در چهل سال گذشته، هویت دینی و معنویت سپاه است.

انتهای پیام/۱۳۹۸۰۰