به گزارش خبرگزاری صبح مشرق از آستارا، جواد معیتی در جلسه طرح سؤال از شهردار در محل سالن جلسات شورای اسلامی این شهر اظهار کرد: جلسات سؤال از شهردار باید به‌صورت مستمر برگزار شود تا شهروندان بدانند که نهادی وجود دارد که بر عملکرد شهردار نظارت می‌کند.

وی در پاسخ به سؤال یکی از اعضای شورا مبنی‌بر تخصیص ۵۲۰ میلیون تومان اعتبار به طرح سالم‌سازی سفیر امید گفت: دولت برای سواحل کل کشور بودجه درنظر گرفته که سهم طرح سالم‌سازی سفیر امید شهر آستارا، ۳۰۰ میلیون تومان بود که مدیریت این طرح با نظر اعضای شورا به بخش خصوصی واگذار شد.

شهردار آستارا در خصوص واگذاری پارک جنگلی بی‌بی‌یانلو به بخش خصوصی افزود: شهرداری این پارک را به مدت ۱۵ سال از منابع طبیعی و آبخیزداری اجازه کرده که از سال ۹۳ تا ۹۶ هیچ اقدامی در پارک مذکور رخ نداده بود، به‌همین‌دلیل آن را به بخش خصوصی واگذار کردیم تا از محل آن درآمدی برای شهرداری حاصل شود.

معیتی در پاسخ به‌ضرورت سامان‌دهی تابلوبه‌دست‌های ورودی شهر تصریح کرد: دو دکه خدماتی گردشگری با مجوز میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری جهت سامان‌دهی تابلوبه‌دست‌ها در ورودی شهر راه‌اندازی شده است که اگر اعضای شورای شهر از این اقدام ناراحت هستند می‌توانیم آن‌ها را جمع‌آوری کنیم.

وی با اشاره به اینکه خیابان بندر محل تردد مقامات بلندپایه ایرانی و آذری است و این خیابان باید در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد، بیان کرد: به دلیل تجمع تعدادی زیادی از دلالان و عرضه‌کنندگان مواد غذایی در خیابان بندر، این خیابان به یکی از نقاط شلوغ و پرترافیک شهر تبدیل‌شده است.

شهردار آستارا با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در خصوص راه‌اندازی تعاونی مصرف کارکنان و کارگران شهرداری این شهر گفت: تعاونی مصرف کارکنان و کارگران شهرداری باهدف ارتقای جایگاه معیشتی و رفاهی کارکنان و کارگران در دست اجرا است که امیدواریم موردحمایت اعضای شورای اسلامی شهر آستارا قرار گیرد.

معیتی در پاسخ به چگونگی واگذاری جایگاه سوخت روبه‌روی شهرداری آستارا به بخش خصوصی خاطرنشان کرد: جایگاه مذکور در قبال دریافت چهار میلیارد تومان آن‌هم در قالب طرح تفصیلی به بخش خصوص واگذارشده که تمام مجوزهای مبنی‌بر عدم‌تغییر کاربری جایگاه سوخت در شهرداری موجود است.

به گزارش صبح مشرق، پیشرفت ۶۵ درصدی طرح جامع شهری، احداث کارواش در پایانه، آخرین وضعیت پارک بانوان، پروژه آب و فاضلاب شهری، احداث زمین‌های ورزشی در نقاط مختلف شهر و به‌روزرسانی پرتال شهرداری از دیگر مباحثی بود که در طرح سؤال از شهردار موردتوجه دو تن از اعضای شورای شهر آستارا قرارگرفته بود.

«عرفان جامبر» و «عادل نیرودل» دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر آستارا از پاسخ سؤالات «جواد معیتی» شهردار قانع نشدند، به‌همین‌دلیل طرح سؤال از شهردار به ۱۰ روز بعد موکول شد و اگر در طول این مدت، یک‌سوم از اعضای شورا با طرح سؤال از شهردار موافق نباشند شهردار آستارا در سمت خود ابقا می‌شود.

انتهای پیام/۱۳۰۰۹۷