به گزارش خبرگزاری صبح مشرق از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در جلسه تفسیر سوره هود قرآن کریم در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: خداوند در این سوره به حضرت لوط وعده عذاب قوم خطاکارش را می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان تصریح کرد: امروزه نیز همانند گذشته ظلم و جنایت در جهان رخ می‌دهد و هر روزه بسیاری از مردم مظلوم و بی‌گناه توسط ظالمان و جنایتکاران بدون هیچ دلیلی کشته می‌شوند.

وی با اشاره به جنایات برخی سران کشورهای مسلمان در حق مردم مظلوم منطقه گفت: اگر در گذشته فقط یک شب برای عذاب یک قوم در نظر گرفته می‌شد، امروزه جنایتکاران و ظالمان هر روز توسط افراد مختلف تحقیر و عذاب می‌شوند.

امام جمعه رشت به تظاهرات مردم فرانسه اشاره کرد و ابراز داشت: مقام معظم رهبری بارها سران کشورهای اروپایی و آمریکایی را وحشی و جنایتکار خطاب می‌کردند و این تظاهرات نشان‌دهنده آن است که مردم دنیا از ظلم سران کشور خود آگاه شده‌اند.

آیت‌الله فلاحتی علت نزول عذاب الهی را نتیجه عملکرد خود شخص دانست و گفت: طبق آیه ۷۰ سوره مبارکه اعراف، کسانی که پیامبر(ص) را درباره فرا رسیدن زمان آیات عذاب خدا استهزاء می‌کردند دچار عذاب الهی شدند؛ هر کسی نتیجه عملکرد خود را در این دنیا می‌بیند.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان اعلام کرد: گذشت و بخشندگی باعث نزول رحمت الهی می‌شود، از این رو انسان‌ها باید با مد نظر قرار دادن این نکته از نامهری‌هایی که در طول زندگی با آن مواجه می‌شوند با سعه صدر گذشت کنند.

وی با تأکید بر هوشمند بودن مومن تصریح کرد: علت آنکه خداوند از حضرت لوط خواسته بود شب‌هنگام با خانواده‌اش از شهرشان بروند این بود که دشمنان متوجه فرار آنان نشوند؛ مومن باید همواره هوشمند و زیرک باشد و از موقعیت‌های خود به‌درستی استفاده کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به تلاش‌های امام باقر(ع) در رابطه با تاسیس دانشگاه اسلامی گفت: امام باقر(ع) در شرایطی که امویان و عباسیان در حال جنگ با یکدیگر بودند از موقعیت به‌وجود آمده به‌درستی استفاده کرد و باعث گسترش دین شد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب هوشمندانه از فرصت‌هایی که در اختیار کشور است به درستی استفاده می‌کنند خاطرنشان کرد: درایت مقام معظم رهبری و ایمان مردم ایران، کشور ما را در برابر هر نوع تهدیدی بیمه کرده است.

آیت‌الله فلاحتی مراسماتی نظیر اعتکاف و راهیان نور را فرصتی برای رشد و تعالی انسان دانست و اظهار داشت: مومن وظیفه دارد که از فرصت‌ها و موقعیت‌های به وجود آمده برای رسیدن به رشد و تکامل خود و جامعه استفاده کند.

انتهای پیام/۱۳۰۰۹۷