به گزارش صبح مشرق؛ آیت‌الله زین العالدین قربانی ظهر امروز در دیدار  اعضای سازمان بسیج رسانه سپاه قدس استان گیلان اظهار داشت: دانش جامعه را قلم بالا می‌برد و عمل صادقانه آن را پایدار نگه می‌دارد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه منافع استکبار جهانی از دلایل دشمنی با اسلام است افزود: اکثر افراد شناختی بر واقعیت اسلام ندارند.

وی با اشاره به فرموده پیامبر اکرم(ص) تصریح کرد: اگر دنیا با حقیقت برنامه‌های عقلانی دین اسلام آشنا شود سیل جمعیت به سوی آن سرازیر می‌شود و داعشی‌ها با اعمالشان دین اسلام را خشن معرفی کرده‌اند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه آثار مخرب خشونت داعشی‌ها بر جهان بسیار زیاد بوده است اعلام کرد: از وظایف ما روشن کردن مبانی دین اسلام است و اینکه خشونت در اسلام جایز نیست و جایی ندارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برای تغییر فرهنگ جامعه بایدحقیقت اسلام ناب را به مردم نشان داد و تلاش بسیار در این زمینه نیاز است گفت: بشار اسد در سوریه موج عظیمی را به‌واسطه درک اسلام ناب محمدی به‌وجود آورد و به لطف اسلام ناب، ثابت قدم ماند.

آیت‌الله قربانی با بیان اینکه اصحاب قلم وظیفه دارند فرهنگ جامعه را افزایش دهند گفت: بسیاری از مردم با اصول اولیه دین اسلام نیز آشنا نیستند و نیروهای بسیجی در بسیاری نقاط کشور کودکان و افراد جامعه را با دستورات دینی آشنا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اساتید در دانشگاه‌ها و مدیران در سازمان‌ها و گروه‌های مختلف باید با مسائل دینی آشنا شوند خاطرنشان کرد: دین اسلام با فطرت انسان سازگار است و امروزه جهانیان تحقیقات دینی انجام می‌دهند و ما وظیفه داریم با قلم خود مردم را با دین آشنا کنیم.

آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه امروزه ابزارهایی برای ترویج دانش موجود است که می‌توان با کمک آن نوشته‌ای را به سراسر دنیا انتشار داد اعلام کرد: دشمنان ما از این ابزارها  به‌منظور انحراف استفاده می‌کنند در حالی که به‌منظور کاهش انحراف باید به کار گرفته شوند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه برای شنیدن سخنرانی‌های شریعتی و مطهری در عصر طاغوت در حسینیه ارشاد تا ۳۰ هزار نفر جمع می‌شدند گفت: شهید مطهری در یک رویارویی با ساواک علت ازدحام جمعیت در این سخنرانی‌ها را بی‌اعتمادی به شاه، ساواک و دولت بیان کرد.

آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه هدایت افراد برای نیروهای بسیجی و انقلابی در اولویت است خاطرنشان کرد: ایجاد اختلاف یا شایعه پراکنی ایجاد مشکل می‌کند و باید از مشکلات مردم و نیاز آنها در مناطق مختلف صحبت شود و انتقاد به گونه‌ای نباشد که دیگران را تضعیف کند.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اعلام اینکه در برجام برخی واقعیت‌ها نباید انکار شود گفت:  اگر دولت  نیاز به تذکر دارد ارشاد باید گردد و حفظ وحدت با بیان حقایق  به گونه‌ای است که دشمنان خشنود نشوند.

آیت‌الله قربانی خاطرنشان کرد: امیرالمومنین(ع) فرمودند اگر کسی حق خود را بگیرد مورد سرزنش قرار نمی‌گیرد بلکه کسی که حق دیگران را تضعیف می‌کند مورد سرزنش قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/