شناسه خبر : 4945 | تاریخ انتشار :

استاد دانشگاههای تهران؛

دوران جولان باندهای قدرت و ثروت به پایان رسیده است/ دانشگاهیان محور پیشرفت کشور

استاد دانشگاههای تهران با بیان اینکه دوران جولان باندهای قدرت و ثروت به پایان رسیده است، افزود: مردم تصمیم گیر اصلی هستند و فرزندان صادق و خدمتگذار خود را تنها نمی گذارند.

به گزارش صبح مشرق، حمید رمضانپور دریاسری در نشست با دانشگاهیان شرق گیلان اظهار داشت: ایجاد دانشگاهها و مراکز آموزشی علمی و کاربردی نقش مهمی در مهارت آفرینی جوانان و تربیت نیروی متخصص برای مشاغل دارد.

وی با بیان اینکه پیگیر راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی در لنگرود هستیم، افزود: این دانشگاه پس از راه اندازی در نخستین ترم در سه رشته تحصیلی دانشجو خواهد پذیرفت.

استاد دانشگاههای تهران با بیان اینکه بیکاری دردی است که جامعه دانشگاهی می تواند دآن را درمان کند، گفت: بیکاری و رکود مهمترین معضل فعلی مردم شهرستان لنگرود است که باید برنامه راهبردی برای آن داشته باشیم.

رمضانپور دریاسری با بیان اینکه استقلال و عزت کشور در گرو دفاع علمی، فرهنگی و سیاسی دانشگاهیان از عزت کشور در عرصه های جهانی و بین المللی است، تصریح کرد: لنگرود مهد علما، دانشگاهیان و نخبگان علمی است.

وی خاطرنشان کرد: خودکفایی که به واسطه عملکرد دانشگاهیان در کشور صورت گرفته نماد بارزی از رهایی کشور از وابستگی به بیگانگان است.

استاد دانشگاههای تهران با دعوت آحاد مردم و به ویژه دانشگاهیان برای حضور حداکثری در انتخابات، گفت: مردم شهرستان لنگرود از نظر معیشتی ضعیف هستند و اینکه نماینده یا کاندیدایی بخواهد به حزب و گروههای خاصی متصل باشد در دل مردم جایگاهی ندارد و اگر کسی بخواهد خدمتگزار واقعی برای مردم باشد باید دل مردم را بدست آورد تا جایگاهی در خانه ملت بیابد .

رمضانپور دریاسری با بیان اینکه دوران جولان باندهای قدرت و ثروت به پایان رسیده است، افزود: مردم تصمیم گیر اصلی هستند و فرزندان صادق و خدمتگزار خود را تنها نمی گذارند.

به گزارش صبح مشرق، جمعی از اساتید و نخبگان دانشگاهی در این نشست به بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای توسعه علمی لنگرود پرداختند.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.