شناسه خبر : 19564 | تاریخ انتشار :

دکتر نصرتی شهردار رشت شد/ همه ما #نصرتی هستیم!

دکتر مسعود نصرتی با ۱۱ رای شورانشینان شهردار رشت شد.

به گزارش صبح مشرق، هفتمین جلسه علنی شورای شهر رشت با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی با دستور کار انتخاب شهردار رشت آغاز شد.

در دو روز گذشته ۵ کاندیدای تصدی بر مسند شهرداری رشت برنامه های خود را در صحن علنی شورا ارائه نمودند.

۹:۵۰؛ حجت جذب تا این لحظه تنها غایب جلسه امروز است و حامد عبداللهی نیز علیرغم حضور در ساختمان عمارت مرکزی شورا، در صحن علنی حاضر نشده است.

۹:۵۱؛ حضور حدود ۳۵ خبرنگار و عکاس در صحن علنی شورا نشان دهنده اهمیت ویژه این جلسه است.

۹:۵۲؛ فاطمه شیرزاد، منشی شورای شهر رشت با قرائت حدیثی از حضرت علی(ع) دستور جلسه را انتخاب شهردار رشت اعلام نمود. وی  در ادامه بخشی از وصیت نامه شهید حسن عسگری را نیز قرائت نمود.

۹:۵۵؛ امیرحسین علوی ریاست شورا آیه شریفه وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا را در ابتدای سخنان خود قرائت نمود.

۱۰:۰۰؛ احمدرمضانپور نرگسی با بیان اینکه می خواهیم شهرداری را انتخاب کنیم که با تمام نهادهای کشوری و استانی ارتباطات خوبی داشته باشد.

وی ادامه داد: جبهه اصلاحات در لیست امید سه نفر را با رای قاطع مردم وارد شورا کردند و حال خواستار آن هستم که نگاه سیاسی به موضوعات شهری نداشته باشند.

رمضانپور نرگسی از استعفای  محمدزالفی از تصدی بر سمت شهرداری رشت خبر داد.

۱۰:۰۳؛ رضا رسولی نیز از استعفای مهدی فرشاد فقیه از تصدی بر سمت شهرداری رشت خبر داد.

رسولی نامه استعفای فرشاد فقیه را برای اعضای شورا و اصحاب رسانه قرائت نمود.

۱۰:۰۸؛ احمدرمضانپور نرگسی با آغاز توزیع برگه های اخذ رای خوستار انتخاب یک ناظر بر شمارش آرا شد که این موضوع مورد اعتراض فاطمه شیرزاد قرار گرفت.

۱۰:۰۹؛ با اعلام امیرحسین علوی، مسعود کاظمی نیز به صورت تلفنی استعفای خود را اعلام نمود!

۱۰:۱۰؛ قرائت آرا

۱۰:۱۱؛ محمد نصرتی شهردار رشت شد.

۱۰:۱۳؛ مسعود نصرتی با کسب یازده رای شهردار رشت شد.

۱۰:۱۵؛ احمدرمضانپور نرگسی گفت: خواسته افکار عمومی این بود که شهردار بومی انتخاب شود اما این موضوع در دیگر کاندیداها وجود نداشت که ارتباطات کافی داشته باشند‌.

رمضانپور ادامه داد: مردم رشت بدانند با انتخاب آقای نصرتی ضرر نکرده اند. کسی آمده است که ۲۷ سال تجربه کار در حوزه مدیریت شهری را در کارنامه دارد.

۱۰:۱۶؛ اسماعیل حاجی پور گفت: بسیار خوشحالم کسی آمده است که یازده رای قاطع را بدست آورد. امروز کمک به مسعود نصرتی، کمک به شهر رشت است. همه ما برای عمران و آبادی شهرمان کمک نماییم.

۱۰:۲۳؛ محمدحسن عاقل منش گفت: بسیار خرسندم که به دور از گرایشات سیاسی و گروهی دوستان با وفاق و همدلی یکی از بهترین گزینه ها که کارنامه بسیار خوبی را در کارنامه داشتند را انتخاب نمودند.

وی ادامه داد: نکته نخست این است که پس از طی مراحل قانونی عموما در سطح استان ارسال هر پاسخ از یک اتاق به اتاق دیگر یک هفته به طول می انجامد که می بایست کسی مامور شود تا این کار را پیگیری کند.

۱۰:۲۶؛ جلال الدین محمد شکریه با اشاره به استعفای سه تن از کاندیداهای تصدی بر شهرداری رشت، گفت: از آقای نصرتی میخواهیم که تا انتها تعامل گرا باشند. امروز آرای دوستان نشان میدهد که فرصت آزمون و خطا نداریم. شهر ما مقروض است و از مدار توسعه بدور مانده است.

۱۰:۲۹؛ فرهام زاهد گفت: یک نفر می گوید پزشکان از آی کیو بالاتری برخوردارند و برخی در فضای مجازی از ژن خوب می گویند!

۱۰:۳۱؛ محمدحسن علیپور نیز به مسعود نصرتی تبریک گفت و از مسعود کاظمی، مهدی فرشاد فقیه و محمد زالفی قدردانی کرد.

۱۰:۳۳؛ با درخواست امیرحسین علوی اصحاب رسانه از صحن شورا خارج شدند.

۱۰:۳۸؛ ختم جلسه توسط ریاست شورا اعلام شد.

انتهای پیام/*

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.