به گزارش خبرنگار صبح مشرق، حسین اسماعیل پور ظهر شنبه در همایش روابط عمومی‌های ادارات شهرستان رودسر که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه درک متقابل سبب توسعه و پیشرفت بیشتر جامعه می‌شود، افزود: اگر نتوانیم این انتظار اجتماعی را برآورده کنیم خروجی از آن حاصل نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی‌ها ذهن بیدار و در حقیقت سخنگوی مردم در جامعه هستند، اظهار کرد: افزایش روحیه نقد و تذکر در میان مدیران و ایجاد تحول در اندیشه‌ها و تفکرات خود بخشی از انتظاراتی است که از روابط عمومی‌ها داریم.

اسماعیل پور با تأکید بر لزوم وجود تعامل دو طرفه میان رسانه‌ها و مدیران دستگاه‌های اجرایی، گفت: وجود این تعامل در شرایط کنونی می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها تأثیرگذار باشد.

لزوم تجهیز روابط عمومی‌ها به فناوری و علم روز

مجید محمدپور استاد دانشگاه نیز در این همایش با تاکید بر اینکه روابط عمومی‌ها باید به توان خود باور داشته باشد، بیان کرد: نقش و جایگاه روابط عمومی در مرحله نخست تنویر افکار عمومی و سپس اطلاع رسانی درباره اتفاقات جامعه است.

محمدپور با اشاره به اینکه روابط عمومی باید با توجه به شتاب دنیای فناوری به علم روز مجهز شود، افزود: روابط عمومی جز کارآمدترین نیروهای ادارات و سازمان‌ها هستند که باید به مدیران ایده داده تا مدیر بر اساس گزارش میدانی آنها تصمیم گیری کند.

وی تأکید کرد: عمده ترین وظیفه و رسالت روابط عمومی‌ها ارتباط سازمان و افکار عمومی است.

انتهای پیام/۱۳۰۰۹۷