به گزارش خبرنگار صبح مشرق، مرحله گروهی دور جدید لیگ قهرمانان آسیا از هفته آینده آغاز می‌شود و تیم‌های استقلال و پرسپولیس ۱۴ اسفند در اولین بازی خود به ترتیب برابر پاختاخور ازبکستان و الدحیل قطر قرار می‌گیرند. پرسپولیسی‌ها سه‌شنبه هفته آینده در تهران پذیرای نماینده ازبکستان بوده و استقلال در قطر برابر الدحیل قرار می‌گیرند.

طبق برنامه اعلام شده از سوی سازمان لیگ، این دو تیم باید سه روز بعد یعنی جمعه ۱۷ اسفند، در هفته بیست‌ویکم لیگ برتر بازی کنند. پرسپولیس در قائمشهر با نساجی و استقلال در آزادی به مصاف نفت مسجدسلیمان برود. با توجه به فاصله نزدیک بازی‌ها و اینکه هفته دوم لیگ قهرمانان نیز یک هفته پس از انجام بازی اول، برگزار می‌شود، پرسپولیس و استقلال در نامه‌هایی به سازمان لیگ خواهان تغییر زمان بازی‌های هفته هفدهم شده‌اند. سازمان لیگ اعلام کرده که برنامه‌ مسابقات لیگ از قبل به آنها داده شده و خیلی امکان لغو بازی‌ها وجود ندارد، اما با توجه به اینکه دو تیم نماینده ایران در آسیا هستند، به بررسی تعویق بازی‌های هفته هفدهم خواهند پرداخت.

باشگاه استقلال خواهان برگزاری بازی هفته هفدهم در روز ۲۸ اسفند به جای هفدهم همین ماه شد، اما سازمان لیگ پاسخ داد که شب چهارشنبه آخر سال امکان برگزاری بازی وجود ندارد. همچنین این باشگاه با توجه به حضور استقلال در آسیا درخواست تعویق دربی ۱۰ فروردین سال آینده را داده که بعید است زمان آن تغییر کند، چرا که برنامه بازی‌ها به صورت فشرده بوده و امکان جا به جایی دربی ۸۹ تا این لحظه وجود ندارد.

انتهای پیام/۱۴۵۳۷۱