سردار حسین معروفی ظهر امروز پس از بازدید از روند خدمات‌رسانی و اسکان اضطراری سیل‌زدگان شهرستان آق‌قلا در گفت‌وگو با خبرنگار صبح مشرق در گرگان اظهارداشت: در روزهای اخیر مردم ما در استان گلستان دچار یک سیلاب شدند که گفته می‌شود در یکصد سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه حل مشکلات سیل‌زدگان نیازمند روحیه جهادی و غیرت انقلابی مسئولان است، خاطرنشان کرد: مردم نیز باید خونسردی و آرامش خود را حفظ کنند و اجازه دهند تا مسئولان به وظایف خود عمل کنند.

فرمانده سپاه نینوای استان گفت: سپاه همه توان خود را در کنار سیستم دولتی و اداری از جمله هلال احمر، راه و شهرسازی، کمیته امداد، بنیاد برکت و بنیادمستضعفان و غیره پای کار آورده است.

وی افزود: تیپ یکم و ستاد، ۱۴ ناحیه سپاه، تیپ مهندسی ۴۵ جوادالائمه و یگان ۶۰ زرهی سپاه نینوا مشغول کمک‌رسانی به مردم سیل زده استان گلستان هستند.

سردار معروفی گفت: از ساعت‌های نخست سیلاب دستگاه‌های مهندسی سپاه با هماهنگی فرمانده نیروی زمینی به این مناطق اعزام شد. همچنین از شب گذشته تاکنون ۴۰ دستگاه ماشین کمک‌دار نظامی از سپاه سراسر استان جمع کردیم تا به مردم خدمات‌دهی کنیم.

وی ادامه داد: قرار شد با هماهنگی هلال احمر و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان به گونه‌ای کار کنیم که موازی کاری نشود و خدمات به نحو مطلوبی در اختیار مردم قرار گیرد.

فرمانده سپاه نینوای استان با اشاره به نیازهای اولویت‌دار مردم در مناطق سیل‌زده گفت: در مرحله نخست درخواست چادر، پتو، خشکبار و کنسروجات را از سپاه سراسر کشور داشتیم. همچنین درخواست موتور برای تخلیه آب و لجن‌کش برای لایروبی مناطق سیل زده ارائه شده است.

وی ادامه داد: حدود ۵۰ دستگاه مهندسی نیز درخواست کردیم تا برخی جاهایی که تخریب شده است را ترمیم کنیم تا خسارت بعدی نبینیم. علاوه براین دو فروند بالگرد درخواست کردیم که یک فروند در راه استان است.

سردار معروفی با بیان اینکه سیلاب بیشترین خسارت را در آق‌قلا به بارآورده است، گفت: برای لایروبی آق‌قلا، شهر را به ده قسمت تقسیم کردیم. یکی از وظایف گردان‌های بیت‌المقدس ما امر امدادرسانی است؛ برای همین در هر منطقه گردان‌های معین بیت‌المقدس را برای کمک به مردم به کار خواهیم گرفت تا شهر سریع‌تر به وضعیت قبلی برگردد.

وی بار دیگر از مردم خواست خونسردی و آرامش خود را حفظ کنند و هشدارها را جدی بگیرند و در صورت لزوم منازل خود را تخلیه کنند.

به گفته سردار معروفی برای مردم سیل زده گمیشان ۱۷ نقطه اسکان اضطراری در بندرترکمن پیش‌بینی شده تا در صورت نیاز از آن‌ها استفاده شود.

وی تأکید کرد: مسئولان باید انقلابی و جهادی پای کار بیایند، درست است که بازدید مهم است، ایرادی ندارد بازدید کنند اما اقدام بعد از بازدید مهم‌تر است.

انتهای پیام/ ۱۴۵۳۷۱