به گزارش صبح مشرق، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد: طی ۴۰ سال گذشته چیزی که در این مملکت تغییر نکرد، پایمردی و مقاومت مردم در دفاع از انقلاب است که سال به سال بر آن افزوده شده است.

وی افزود: مردم امسال توطئه دشمن را جدی دانسته و پرشورتر از سال‌های گذشته در عرصه دفاع از نظام و انقلاب حضور یافتند و شکرگزار تداوم انقلاب خود طی ۴۰ سال شدند و پاسخ محکمی به دشمنان دادند.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: دشمن تلاش کرد با برگزاری همایش لهستان ایران را محکوم کند و از نمایش منافقان نیز استفاده کرد و در داخل نیز توسط مزدوران خود اتوبوس رزمندگان مرزبان ما را به صورت انتحاری منفجر کردند و فکر کردند می‌توانند با این دو کار ۴۰ سالگی انقلاب را زیر سوال ببرند که حضور مردم در این راهپیایی دنیا را تحت‌الشعاع قرار داد که چیزی نمی تواند آن را کم رنگ کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اگر مردم ایران بتوانند رسالت خود را در ۴۰ سال دوم انقلاب نیز به انجام رسانند و مطابق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به پیش روند می‌توانیم به انقلاب حضرت مهدی (عج) برسیم.

علم‌الهدی تاکید کرد: در دنیا، انقلاب ۴۰ ساله وجود ندارد و ما امروز می‌توانیم بگوییم انقلاب اسلامی ایران کبیر است و دیگر نمی‌توانیم انقلاب فرانسه و شوروی را کبیر بنامیم زیرا آنها چند سال بیشتر دوام نیاوردند.

وی خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی توطئه دشمنان همچنان ادامه دارد و دوستان انقلاب نیز امیدوارانه به ما نگاه می کنند و مردم سوریه، عراق، بحرین و یمن را بیدارتر می کند و ایران را الگوی خود قرار می‌دهند.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با صدور بیانیه مهمی دستاورد ۴۰ ساله انقلاب را تبیین کرده و توصیه‌های مهمی داشتند که باید برای تبیین آن همایش‌های زیادی در کشور برگزار شود. جوانان به عنوان مخاطب اصلی باید نکات این بیانیه را تفسیر کرده و راه را در زندگی خود پیدا کرده و طبق آن برنامه‌ریزی و حرکت کنند.

علم‌الهدی بیان کرد: تمدن‌سازی اسلامی رسالتی است که تنها مسئول آن کارگزاران کشور نیستند و همه مردم باید همه شئون زندگی خود را اسلامی کنند و برای طلوع خورشید ولایت امام زمان (عج) آمادگی پیدا کنیم.

وی گفت: امیدواریم در ۴۰ ساله دوم انقلاب زمینه‌سازی برای ظهور امام عصر (عج)  و حاکمیت جهانی ایشان فراهم شود.

 

انتهای پیام/۱۴۵۳۷۱