به گزارش خبرگزاری صبح مشرق از آستارا، جابر اخلاقی در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: طرح نماد، نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان است که از سه سال پیش در سطح کشور آغاز و در قالب این طرح، بیش از ۱۰ دستگاه دولتی نظیر شهرداری، بهزیستی، قوه قضاییه و نیروی انتظامی با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند.

وی اقدام‌به‌موقع، پیش‌گیری و درمان دانش‌آموزان مبتلا به آسیب‌های اجتماعی را از اهداف طرح نماد دانست و گفت: این طرح از دو سال پیش به‌صورت آزمایشی در ۱۲۸ مدرسه از شهرستان‌های شفت، لنگرود و ناحیه یک رشت در دستور کار آموزش و پرورش استان گیلان قرار گرفت تا دانش‌آموزان مشکل‌دار را شناسایی و غربال کند.

معاون پرورشی و فرهنگی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ حدود ۶۶۹ مدرسه در سطح استان گیلان تحت‌پوشش طرح نماد قرار می‌گیرند، افزود: جهت تحقق این مهم، از بین مناطق ۳۴‌ گانه آموزش و پرورش گیلان، ۱۰ منطقه جهت استقرار دبیرخانه طرح و راه‌اندازی مراکز مشاوره انتخاب شده است.

اخلاقی دبیرخانه طرح نماد را در ادارات مناطق ۱۰‌گانه آموزش و پرورش استان گیلان دانست و تصریح کرد: دستگاه‌های عضو طرح نماد ازجمله دادگستری، دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی موظف هستند دانش‌آموزان مبتلا به آسیب‌های اجتماعی را تحت‌پوشش قرار داده و به‌صورت رایگان به آن‌ها خدمات مشاوره و درمان ارائه دهند.

وی شناسایی و غربال دانش‌آموزان مبتلا به آسیب‌های اجتماعی را سامانه‌ای دانست و بیان کرد: به محض ورود مشخصات دانش‌آموزان مبتلا به آسیب‌های اجتماعی در سامانه طرح نماد، اطلاعات آن دانش‌آموز به صورت آنلاین برای دیگر دستگاه‌های عضو طرح، ارسال می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به برگزاری یک دوره کارگاه آموزشی سامانه طرح نماد برای مدیران، مربیان پرورشی و مشاوران مدرسه گفت: نیروهای نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان از بین مشاوران شاغل در آموزش و پرورش با تحصیلات مرتبط انتخاب می‌شود.

انتهای پیام /۱۳۰۰۹۷