خبرگزاری صبح مشرق، گروه استان: حماسه حضور مردم در گیلان یکبار دیگر غرور آفرین رقم خورد و زن و مرد، پیر و جوان از قشرهای مختلف در راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرستان‌های استان شرکت کردند. حضور جوانان و بانوان در شهرهای مختلف استان گیلان بیش از همه به چشم آید. کودکانی که دستان پدران و مادران خود گرفته و با پرچم‌ خوشرنگ ایران و سربندهای «لبیک یا حسین» و «لبیک یا زینب» بر پیشانی داشته و فریاد «مرگ برآمریکا» سر دادند.

ما همخون شهید حججی‌ها هستیم

مردم شهر نیلوفران آبی بار دیگر آمده بودند تا حمایت خود را از انقلاب و نظام و رهبری به جهانیان نشان داده و اثبات کنند که با وجود همه مشکلات، هیچگاه انقلاب، نظام و رهبر خود را تنها نمی گذارند. مردم صومعه سرا از ساعت‌ها قبل از شروع رسمی راهپیمایی ۲۲ بهمن مقابل سپاه این شهر جمع شده و فریادهای «مرگ برآمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می دادند.

فاطمه نوجوانان صومعه سرایی به خبرنگار صبح مشرق می گوید: ما نسل چهارمی انقلابم. ما به کشور و نظام و حکومت اسلامی خود افتخار می کنند.

وی با بیان اینکه امنیت موجود در ایران اسلامی مهم‌ترین چیزی است که امروز مردم سراسر دنیا حتی همان مردمان آمریکا که خود را مهد تمدن و دموکراسی می دانند آرزو دارند، افزود: امروز اگر دشمن نگاه چپی به به کشور ما داشته باشد من همان زن مسلمان زمان انقلاب و دفاع مقدس می شوم.

فاطمه با اشاره به اینکه من از نسل شهدای هسته‌ای، از نژاد شهدای مدافع حرم و همخون شهید حججی‌ها و از قامت با صلابت حاج قاسم هستم، ادامه داد: آمریکا بداند ما نسل چهارمی‌ها بیشتر از جوانان انقلاب و دفاع مقدس پای این انقلاب و نظام ایستاده و می ایستیم.

وام دار این نظام هستیم

در شهرستان شفت نیز همانند سایر شهرهای استان گیلان مردم آمده بودند.

زهرا اسدی مادری که فرزند خردسالش را سوار برکالسکه با خود به راهپیمایی آورده بود دلیل حضورش را اینگونه به خبرنگار صبح مشرق گفت: همه ما وام دار این نظام و خون شهدا هستیم و باید دین خود را به آنها ادا کنیم.

وی ادامه داد: زمانی که به کودکان سوریه، عراق و یمن فکر می کنم خدارا شکر می گویم که در این کشور و با این نظام زندگی می کنم که امنیت و آرامش آن زبانزد خاص و عام است.

این مادر شفتی افزود: کودکم را آورده‌ام تا از همین سن کم با وظیفه خود که همان حفاظت از نظام، کشور و مردمش است آشنا شود. پسرم باید از بداند آرامش و آسایش حال حاضر او به خاطر از خودگذشتگی هزاران جوان، مرد و زن کشورش است.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرستان رودسر نیز همزمان با سراسر کشور و استان گیلان آغاز شد. مردم انقلابی رودسر در جای جای شهرستان و در مسیرهای تعیین شده برای راهپیمایی از ساعات اولیه صبح حضور داشتند تا حماسه‌ دیگری در تاریخ انقلاب خلق کنند.

اقشار مختلف مردم از پیر و جوان، زن و مرد، کودکان با در دست داشتن پرچم و پلاکاردها و همچنین کاریکاتورهایی از مقامات آمریکایی و اسرائیلی همدل و یک‌ صدا شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می‌دادند.

رودسری‌ها بار دیگر امروز با آرمان های انقلاب و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبری تجدید میثاق کرده و بر پشتبانی خود از انقلاب و نظام و رهبری تأکید کردند. اقشار مختلف مردم در پاسخ به سخنان و اقدامات سخیف آمریکایی‌ها حضوری پرشور داشته و شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر انگلیس» سر می‌دادند.

مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرای شهرستان رودسر نیز در کنار مردم در این راهپیمایی حضوری پررنگ داشتند.

ادامه دارد …

انتهای پیام/۱۳۰۰۹۷