شناسه خبر : 18967 | تاریخ انتشار :

قیمت نفت از ۵۳٫۵ دلار عبور کرد/ جوسازی‌ رسانه‌های خارجی درباره انتخابات ایران تأثیرگذار در افزایش قیمت نفت

قیمت نفت با تقویت انتظارات از توافق اعضای اوپک و تحلیل کامرز بانک مبنی بر اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در صورت انتخاب ابراهیم رئیسی که می‌تواند سبب کاهش عرضه نفت از سوی ایران شود،افزایش یافت.

به گزارش صبح مشرق به نقل از رویترز، به دنبال تقویت انتظارات در مورد توافق اعضای اوپک و دیگر تولیدکنندگان برای تمدید توافق کاهش تولید، قیمت نفت روز جمعه افزایش یافت و دومین هفته افزایشی را ثبت کرد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱٫۱۰ دلار افزایش ۵۳٫۶۱ دلار فروخته شد. این قیمت بالاترین رقم برای این شاخص نفتی از ۱۸ آوریل به شمار می‌رود.

نفت خام آمریکا نیز ۹۸ سنت افزایش یافت و بشکه‌ای ۵۰٫۳۳ دلار معامله شد که بالاترین قیمت از ۱۹ آوریل به شمار می‌رود.

نفت برنت طی هفته گذشته ۵٫۴ درصد و نفت خام آمریکا ۵٫۲ درصد افزایش قیمت داشتند.

اعضای اوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت نظیر روسیه ۲۵ می با یکدیگر دیدار خواهند کرد. انتظار می‌رود که کاهش تولید روزانه ۱٫۸ میلیون بشکه تا پایان مارس ۲۰۱۸ تمدید شود.

این گروه تلاش می‌کنند تا اشباع جهانی نفت را کاهش دهند اما این اقدام به علت تقاضای ضعیف و افزایش تولید در جاهای دیگر نظیر آمریکا با کندی همراه است.

بسیاری از سرمایه‌گذاران در مورد میزان بالای ذخایر نگران هستند و آمارهای عرضه در جهان نشان می‌دهد که کاهش ذخایر جهانی به کندی پیش می‌رود یا حتی معکوس شده است.

تولید نفت آمریکا با سوء استفاده تولیدکنندگان نفت شیل از افزایش قیمت نفت، از نیمه سال ۲۰۱۶ تاکنون ۱۰ درصد افزایش یافته است و به ۹٫۳ میلیون بشکه در روز رسیده است.

آمارهای بیکر هیوز نشان داد که حفاران آمریکایی برای هجدهمین هفته متوالی به تعداد دکل‌های حفاری افزودند.

حفاران آمریکایی در هفته منتهی به ۱۹ می ۸ دکل حفاری دیگر را فعال کردند که تعداد دکل‌های حفاری فعال این کشور به ۷۲۰ دکل رسید که بالاترین میزان از آوریل ۲۰۱۵ به شمار می‌رود.

ایران انتخابات ریاست جمهوری را روز جمعه برگزار کرد. کامرزبانک روز جمعه اعلام کرده بود که در صورت انتخاب ابراهیم رئیسی، تحریم‌های جدید احتمالا علیه ایران اعمال شود که می‌تواند کاهش عرضه نفت از سوی ایران را در بر داشته باشد./فارس

 

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.