به گزارش صبح مشرق، بی‌شک تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در استان گیلان با اجماع تمامی احزاب، گروه‌ها، تشکل‌ها و اقشار مومن و انقلابی کار آسانی نبود.

این مجمع با تمام سختی‌هایی که داشت به دبیری حاج نظرعلی علیزاده از پیشکسوتان محبوب و مردمی حزب‌الله گیلان و با ریاست شورای مرکزی حجت الاسلام والمسلمین اشکوری از روحانیون خوشنام و متنفذ و مبارز گیلانی تشکیل و راه‌اندازی شد.

نگارش این یادداشت در راستای آسیب‌شناسی و تقویت جمنای گیلان است چراکه این تشکل نوپا در چند حوزه موفقیت‌های خوبی را تجربه کرده و قطعا می‌تواند آینده درخشانی را در استان گیلان تجربه کند:

یک: استفاده از نیروهای جوان در شورای مرکزی (البته بهتر است در آینده طبق اعلام مسئولان شورای مرکزی جمنای کشور تمامی اعضای شورا در انتخاباتی با حضور تمامی نیروهای مومن و انقلابی استان انتخاب شوند).

دو: تشکیل کانونهای تخصصی و کمیته‌های اقشار مختلف که مورد استقبال مردمی بود

سه: دعوت از مدیران ادوار گیلان که برای نخستین بار چنین جمعی در گیلان تشکیل شد.

چهار: استفاده جدی از ظرفیت بانوان مومن و انقلابی و حضور چند نفر از بانوان در شورای مرکزی.

پنج: حضور افراد متنفذ از جمله مهندس سیدعلی آقازاده نماینده ادوار مجلس و دکتر سید ولی‌اله عظمتی فرماندار خوشنام سابق رشت در راس ستادهای انتخاباتی کاندیداهای جمنا در استان گیلان.

شش: تشکیل ستادهای پرنشاط جوانان در سطح شهرستانها و مرکز استان.

و…

هر چه بود انتخابات برگزار شد و متاسفانه برخلاف استان سمنان زادگاه حجت‌الاسلام حسن روحانی که وی آرای کمتری از آیت‌اله رئیسی کسب کرد در گیلان اما نتیجه برعکس بود و روحانی از کاندیدای جمنا با اختلاف بالایی پیشی گرفت.

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به تفکیک شهرستانهای گیلان:

۱۳۹۶۰۷۰۷۲۲۲۴۱۳۶۱۲۱۲۰۸۹۹۷۴

با توجه به آمار بالای بیکاری در گیلان و مشکلات عدیده‌ای معیشتی مردم این استان،  بخشی از رای بالا به حسن روحانی در گیلان حاصل عدم معرفی مناسب و روشنگری در مورد اهداف و برنامه‌های آیت‌اله رییسی و عدم پاسخگویی سریع به شبهه‌افکنی‌های ناجوانمردانه حامیان رقبا بود.

بهتر است نیروهای مومن و انقلابی استان گیلان با برگزاری جلسات روشنگرانه با بررسی شرایط انتخابات۹۶ و بررسی نقاط ضعف و قوت در برنامه‌ریزی برای انتخابات مجلس آینده بیش از پیش تلاش کند.

انتهای پیام/