به گزارش گروه فرهنگی صبح مشرق، عظیم محمدپورگسکرئی متولد سال ۵۸ در شهر آیت‌اله العظمی بهجت(ره) فومن است، وی دانش آموخته حقوق قضایی و کارمند بوده و بیش از دو دهه افتخار خادمی اهل بیت(ع) را دارد. فاطمه و امیرعلی دو فرزند نونهال و خردسال محمدپور هستند و همسر ایشان از اساتید حوزه و دانشجوی دکترا است،  این گفت‌وگوی صمیمی به مناسبت ایام محرم از مداحی جوان و پر انگیزه تقدیمتان می‌شود.

* مداحی چه جایگاهی در برنامه‌های زندگی‌اتان دارد؟

حدود دو دهه توفیق مداحی دارم، بیشترین دوران مداحی را در خدمت دانشجویان و نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی بوده‌‌ام؛ تلاش می‌کنم هر روز تمرین داشته باشم تا با هدف گسترش و تبیین سیره اهل بیت(ع) برای مخاطبان مداحی کنم، کار سختی است ولی معتقدم خداوند خیلی کمک می‌کند، مداحی یک چارچوبی دارد که مداح هرگز مداح نمی‌شود مگر اینکه تقوا در پیش گیرد، این ایمان است که در کنار صدای خوب کار را تمام می‌کند…

*از فعالیت‌هایتان در حوزه فرهنگی بگویید؟

بیش از ۱۵ سال توفیق حضور در سنگر جنگ نرم را دارم، توفیقی که بنظرم یک عنایت الهی برای حقیر است، مسئولیت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بندرانزلی، عضویت در شورای فرهنگ عمومی دانشگاه‌های آزاد اسلامی بندرانزلی و تالش، مسئولیت گروه دانشجویان نخبه گیلانی در دوره نهم طرح ولایت، مسئولیت هیئت دانشجویی، صاحب امتیازی نشریات مختلف، مشاور فرهنگی رسانه‌های متعدد از جمله مسئولیت‌هایم در حوزه فرهنگی بوده است.

*بزرگترین توفیقتان در زندگی؟

نوکر اهل بیت(ع) هستم و بزرگترین توفیقم مداحی برای اهل بیت(ع) است، حدود دو دهه  است که در مجالس ایشان حضور دارم و تمام تلاشم برای پیوند قلبی بیش از پیش مردم و به ویژه جوانان است، سعی می‌کنم در هر جایی که نیاز باشد برای اقامه عزای اهل بیت(ع) و یا ارائه مولودی در جشن میلاد ایشان حضور پیدا کنم.

*چقدر برای مداحی تلاش کردید؟

خیلی ! اما هنوز خودم را در حد  یک خادم کوچک هم نمی‌بینم. خیلی راه مانده، خیلی راه است. خواندن، فقط خواندن تنها نیست. خیلی‌ها می‌خوانند ولی آن تقوا، بزرگواری، منش و… شخص است که تو را بزرگ می‌کند.

* چقدر مداحی در زندگی‌اتان به شما کمک کرده است؟

خیلی،آنقدر که شاید فکرش را هم نکنید، محبت امام حسین‌(ع) خیلی زیاد است که من در آن گم شده‌ام. همیشه دوست دارم با امام حسین(ع) باشم، دوست دارم امام حسین(ع) سر سفره‌ام باشد، در زندگی و در کارم باشد. مداحی عشق و توسل به اهل بیت(ع) است، عشقی که خیلی خیلی سخت به دست می‌آید، می‌شوی سرباز و خادم اهل بیت(ع)…

* الگویتان در مداحی چه کسانی بوده‌اند؟

زیاد مداحی گوش می‌کنم، مداحی‌های سنگین، محزون و دلنشین که شور و شعور را باهم همراه دارد، مداحی‌های حاج محمود کریمی را بیشتر از همه، صدا و آهنگ‌های مداحی و سبکش خاص و دلسوز است و بیشتر به دلم می‌نشیند.

*دهه اول محرم کجا مداحی می‌کنید؟

دهه نخست میهمان آقا امام‌زاده هاشم(ع) هستیم و در خدمت زائران و مجاوران این آستان مقدس مجلس عزا داریم.

*در پایان اگر توصیه‌ای برای مداحان جوان یا علاقمندان به مداحی دارید بفرمایید؟

مداحی عشق به اهل بیت(ع) است و از خداوند متعال برای همه مداحان و علاقمندان به مداحی ارزوی توفیق دارم.

انتهای پیام/*