به گزارش خبرنگار صبح مشرق، حجت الاسلام محمد جواد باقری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اسالم با تبریک ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) و گرامیداشت هفته کمک به محرومان و مستضعفان، اظهار کرد: کمک به محرومان و اطعام ایتام مصداق عمل به سیره امام حسن مجتبی (ع) است.

وی با اشاره به دیدار مسئولان نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامی، افزود: در سخت‌ترین شرایط بیانات مقام معظم رهبری امید بخش و راهگشا بوده است.

امام جمعه اسالم به بخشی از سخنان رهبری معظم در این دیدار اشاره کرد و گفت: ایشان در بیانات اخیر خود مقاومت را گزینه قطعی ملت ایران در برابر زیاد خواهی کشورهای اروپایی و آمریکا دانسته‌اند و فرمودند جنگ و مذاکره هیچکدام اتفاق نخواهد افتاد.

وی مذاکره دوباره با کشورهایی که به تعهدات خود پایبند نیستند را سم و خطرناک عنوان و بیان کرد: همانگونه که رهبری بزرگوار بیان کردند هیچ ایرانی با غیرت و با شعوری داشته‌های خود را به دشمن تقدیم نمی‌کند زیرا بر اساس آیات قرآن به هر میزان برای رضایت دشمن گام برداریم باز آنها راضی نبوده و به دنبال تسلیم کامل ما هستند.

باقری در ادامه به بیانات رهبری درباره حل مشکلات اقتصادی از طریق اصلاح نظام بانکی و ساختار بودجه در رفع موانع تولید و مبارزه با قاچاق کالا اشاره و تصریح کرد: نبود نظارت کافی و عدم برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی و اخلال گران بازار سبب بروز لجام گسیختگی در بازار شده است.

وی با تأکید بر اینکه وجود انحصار در اقتصاد سبب بروز فساد می‌شود، افزود: وزیر صمت در اظهار نظری جدید از کنترل قیمت خودرو در چند ماه آینده خبر داده حال سوال این است که چرا نظارت کافی بر خودروسازان وجود ندارد که بی حساب و کتاب قیمت خودرو را افزایش می‌دهند؟

امام جمعه اسالم همچنین با اشاره به حضور برخی مسئولان در افطاری سفارت انگلیس و حوادث پیش آمده در دانشگاه تهران، گفت: هدف از بروز این حواشی منحرف کردن ذهن جامعه از افتضاح برخی مسئولان و سرپوش گذاشتن بر ناتوانی‌های آنان است.

وی اظهار کرد: آقایان باید بدانند هزینه بی عرضگی برخی مسئولان را نظام و روحانیت پرداخت می‌کنند و این افراد باید فردای قیامت پاسخگوی تهمت‌ها و هجمه‌هایی علیه نظام و روحانیت باشند.

انتهای پیام/۱۳۰۰۹۷