به گزارش صبح مشرق، حکایت یک بهمن و یک پیروزی نیست، حکایت یک عمر دلدادگی ملتی است که برای نظام و رهبرشان تا آخرین نفس ایستاده‌اند و جانشان را کف دست گذاشته‌اند. روایت بهمن‌ماه، زمستانی نیست، بهار است که هر روز شکوفه می‌دهد، آن‌ هم شکوفه‌های تازه‌تر و تازه‌تر.

امروز ایران اسلامی شاهد حضور توفنده و حماسی مردم در سراسر کشور است تا بار دیگر با امام بت‌شکن خود تجدید بیعت کرده و بر دهان دشمنان اسلام بزنند. ملت بزرگ و ولایتمدار ایران با حضور حماسی‌شان باز هم نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کردند و دوباره به دشمنان فهماندند که مشکلات اقتصادی ذره‌ای نمی‌تواند ملت ایران را از آرمان‌های انقلاب و اسلام جدا کند.

۲۲ بهمن ۵۷ روز نجات ملت ایران از چنگال طاغوتیان زمان، روز آشکار شدن نعمت بزرگ الهی، یعنی، استقلال و آزادی بود. آن روز بزرگ خاطره‌ای است ماندگار در تاریخ اقتدار ملت ایران. روزی است که امت به رهبری امامشان طمع خوش پیروزی و استقلال را چشیدند؛ روز پیروزی خون بر شمشیر، روز رهایی ملت مسلمان ایران از چنگال استعمار، روز قدرت‌نمایی و اقتدار ایران و روز ذلت آمریکا و رژیم صهیونیستی.

امروز سالروز آن شور و حماسه است. بیست و دوم بهمن، آخرین موج بزرگ و توفنده‌ای بود که موج‌های خون را در طول سالیان پرحادثه انقلاب، به ساحل پیروزی رساند و طنین جاودانه‌اش در گوش تاریخ ماندگار شد.

*بیعت دوباره خراسان رضوی با آرمان‌های انقلاب اسلامی 

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، راهپیمایی ۲۲ بهمن دقایقی پیش با حضور گسترده مردم و مسئولین مشهد از میدان ۱۵ خرداد به سمت حرم مطهر رضوی آغاز شد، در این راهپیمایی، مردم انقلابی مشهد از کودک و بزرگ گرفته تا پیر و جوان حضور یافته‌اند.

این مراسم با شکوه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، صلوات خاصه امام رضا (ع) و سرود ملی کشور آغاز شد، مردم در حال اعلام شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل»، «ما همه با هم هستیم، پشت ولایت هستیم» و «الله اکبر، لا اله الالله محمد رسول الله» هستند، هر لحظه به تعداد جمعیت انقلابی مردم در این راهپیمایی اضافه می‌شود.

همزمان با راهپیمایی مردم مشهد، صدای سرودهای شاد انقلابی و ملی که در حال پخش است، شنیده می‌شود، شعارهای انقلابی مردم مشهد همچنان ادامه دارد، در حاشیه‌های خیابان، برخی از تشکل‌ها، برنامه‌های فرهنگی مختلفی انجام می‌دهند و به کودکان، پرچم‌های ایران را در که ابعاد کوچک ساخته شده، هدیه می‌دهند، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی و سید جواد حسینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی وی نیز در میان جمعیت دیده می‌شوند.

*خروش میلیونی مردم پایتخت و شهرستان‌های استان تهران هم‌زمان با ۲۲ بهمن

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان تهران، حضور میلیونی مردم پایتخت و شهرستان‌های استان تهران از دقایقی پیش در راهپیمایی ۲۲ بهمن آغاز شده است و باز هم شاهد خلق حماسه‌ای بی‌نظیر در ام‌القرای جهان اسلام هستیم.

حضور پرشور مردم استان تهران امروز بار دیگر سوژه رسانه‌های داخلی و خارجی شده است.

سیل نسل‌های سوم و چهارم که رهسپار میعادگاه انقلابی پاکدشت (میدان آزادگان) می‌شوند، هر دقیقه بیش از گذشته می‌شود و مردم جنوب استان تهران هم با شور و شعف خاصی در میدان انقلاب حضور یافته‌اند.

در راهپیمایی ۲۲ بهمن باز هم این مشت‌های گره‌کرده در دفاع از انقلاب سر به آسمان کشید.

مردم شهرستان قرچک نیز هم‌زمان با سراسر کشور در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن شرکت و با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

مردم مشهد‌الشهدای قیام ۱۵ خرداد با حضور خود نشان دادند که پشتیبان ولایت فقیه هستند و منویات رهبری سرلوحه امور آن‌ها قرار دارد.

مردم شهر پرند نیز امروز به میدان آمدند تا بار دیگر صدای انقلاب را به گوش جهانیان برسانند. در پرند، مردم با شور و حال خاصی در حال راهپیمایی هستند.

هم‌زمان با سراسر کشور، مردم انقلابی و عاشورایی شهرستان بهارستان از دو نقطه راهپیمایی عظیم و باشکوهی را به مناسبت ۲۲ بهمن‌ماه آغاز کردند.

بیژن سلیمان‌پور فرماندار شهرستان بهارستان، بخشداران بوستان و گلستان، ائمه جمعه و دیگر مسؤولان شهرستان بهارستان با حضور در کنار شهروندان بهارستانی شعار مرگ بر آمریکا سر دادند تا با آرمان‌های انقلاب و امام راحل تجدید بیعت کنند.

راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در بخش بوستان شهرستان بهارستان از میدان شهید رجایی نسیم‌شهر آغاز شد و تا میدان هفت تیر شهر ادامه‌دار بود و همچنین این راهپیمایی در بخش گلستان از فلکه دوم شهر گلستان آغاز و تا ورودی این شهر ادامه پیدا کرد.

مردم شهرستان پیشوا در سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی همچون موجی پرخروش با حضوری گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن، حمایت قاطع خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کردند و این روز را برای همیشه در تاریخ ماندگار کردند.

مردم شهرستان پیشوا در طلیعه چهلمین سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی در یک جشن بزرگ، بار دیگر در زیر چتر ولایت با در دست داشتن پرچم سه رنگ ایران اسلامی، بانگ انقلاب را در گوش جهانیان فریاد کردند و این پیروزی بزرگ را به جشن و سرور نشستند.

با حضور گسترده مردم و مسؤولان بخش شریف‌آباد فجر فاطمی با راهپیمایی ۲۲ بهمن شور ولایی دیگری را تجربه کرد.

الله‌اکبر خامنه‌ای رهبر، رهبرم جان من است، وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد لشکر جهان نتواند که جوابم دهد شعارهای ماندگار ۲۲ بهمن امسال بود که فضای شریف‌آباد را چون رنگین‌کمانی زیبا رنگین کرد.

امروز خانواده شهدا سردمدار این راهپیمایی بودند؛ همه آمدند تا دنیا بداند ایرانی هیچ‌گاه دست از عهد و پیمان خود برنمی‌دارد.

فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل نوای ماندگاری بود که بر سر مزار شهدای گمنام طنینی به ژرفای جهان را به خود تجربه کرد.

* حضور پررنگ‌ نسل چهارمی‌ها و پنجمی‌های اصفهان در راهپیمایی امسال

خبرنگار اصفهانی در گزارش خود از راهپیمایی شکوهمند ۲۲ بهمن آورده است: نخستین فریاد مرگ بر آمریکا و استکبار مردان غیور وطن در اصفهان در ۲۲ بهمن ۹۶ طنین‌انداز و ثبت شد و این نخستین شعار سراسر شعورمان است که از ابتدای انقلاب تاکنون بوده، هست و خواهد بود.

این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده شعاری که در قلب تپنده این انقلاب ثبت شده نیز آذین می‌بندد فضای میدان سراسر شور و شکوه امام را و از نسل اول تا نسل چهارم و پنجم انقلاب یک‌صدا پایبندی خود را به نظام ثابت می‌کنند.

در قطار انقلاب همه اقشار حضور دارند؛ از اهالی فرهنگ و هنر گرفته تا اهالی ورزش و یکی از پای کارترین اقشار همین ورزشکاران و ورزش‌دوستان هستند؛ هواداران و اهالی ورزش هم علاقه خود را هم‌سو با انقلاب کرده‌اند و برای حمایت از انقلاب اسلامی به میدان آمدند.
دانش‌آموزان نیز بصیرت خود را به رخ می‌کشند با نوشته‌های خود که پاسدار انقلاب می‌دانند خود را که با «درس و خواندن تلاش» همین تک عبارت کوتاه که خالصانه‌ترین وظیفه نشان کردن است.

طنین نوای روح نواز قرآن در میدان امام اصفهان آغازگر حماسه و شکوه مردم همیشه در صحنه نصف جهان است؛ سرود پرافتخار میهن نواخته شده و پرچم افتخار میهن در دست مردان و زنان وطن بلند می‌شود.

بهار خجسته باد فراوان، این پیروزی خجسته باید این پیروزی، ای ایران ای مرز پرگهر، ای دشمن ار تو سنگ خاره‌ای من آهنم، در راه تو کی ارزشی دارد این جان ما پاینده باد خاک ایران ما و نوای مردمی الله اکبر که سلاح با صلابت فجرآفرینان وطن است ۴۰ سال صلابت، اقتدار و شکوه را در مقابل چشم نمایان می‌کند.

البته مردم نسبت به مسؤولان نقد دارند و حضورشان در صحنه برای تنومند کردن درخت انقلاب اسلامی است ولی مشکلات‌شان را نمی‌توانند فراموش کنند؛ برجامی که نتیجه‌ای برای مردم نداشته و گرانی و بیکاری که مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

*آذربایجان روسفید شد/آذربایجان اویاخدی، انقلابا دایاخدی

 آحاد مختلف مردم و به خصوص ملت آذربایجان امروز فراتر از یک حماسه را در مسیر پاسداری از انقلاب اسلامی و آرمان‌های اصیل آن خلق کردند تا تکلیف حضوری که برگردن ملت بود به خوبی ادا شود.

امروز سراسر استان آذربایجان‌شرقی از پیر و جوان به پاس نکوداشت پیروزی بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین انقلاب ایران و جهان در راهپیمایی عظیم ملی خود شرکت کردند و با یادآوری شعار اصیل استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی تحقق این شعارها را بار دیگر جشن گرفتند.

امروز سراسر استان آذربایجان‌شرقی تبریز و ۲۱ شهرستان به همراه ۲ هزار روستا از پیر و جوان به پاس نکوداشت پیروزی بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین انقلاب جهان در راهپیمایی عظیم ملی خود شرکت کردند و با یادآوری شعار اصیل استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی تحقق این شعارها را بار دیگر جشن گرفتند.

علاوه بر مسیر راهپیمایی، خیابان‌های منتهی به این مسیر، امروز در بازار تا میدان نماز (راسته کوچه تبریز) و خیابان‌های شریعتی و فردوسی مملو از جمعیت بود، حلقه اتحاد و پیش‌قراول راهپیمایان را جوانانی از جنس همان جوانان سال ۵۷ تشکیل داده بودند اما این بار از نسل سوم انقلاب، امروز مردم خداجوی تبریز در صفوف به هم فشرده آمده بودند تا بار دیگر اتحاد و همبستگی خود را با لاله‌هایی در خون خفته انقلاب اسلامی و امام راحل (ره) اعلام کنند.

*جوانان انقلابی فارس در پی خلق حماسه‌ای باشکوه

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، در سی و نهمین بهار انقلاب اسلامی، راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه ۹۶ با حضور تعداد بی‌شماری از زنان و مردان انقلابی سومین حرم اهل‌بیت(ع)، به‌ویژه نسل جوان و نوجوان که از اقشار مختلف مردم در این آئین باشکوه حضور یافته‌اند، آغاز شد.

نکته جالب راهپیمایی امروز، حضور نسل جوان و نوجوان انقلاب در راهپیمایی است که همچون سال‌های گذشته، با شور و شوقی وصف‌ناشدنی در این حماسه مردمی شرکت کرده‌اند، نسلی که هرگز روزهای انقلاب ۵۷ را به چشم ندیده است.

در کنار جوانان و نوجوانان انقلابی، حضور کودکان خردسال در کنار والدین نیز دیدنی است که با در دست گرفتن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران، در این راهپیمایی و حماسه مردمی شرکت کرده‌اند.

«این‌همه لشگر آمده، به عشق رهبر آمده»، «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده»، «مرگ بر آمریکا» و… شعارهایی است که از سوی مردم حاضر در راهپیمایی سر داده می‌شود؛ مردمی که در سخت‌ترین شرایط اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی، در تمام صحنه‌ها، حضوری همه‌جانبه در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارند.

امروز راهپیمایان ۲۲ بهمن شیراز با پرچم‌داری جوانان و نوجوانان انقلابی، در پی خلق حماسه‌ای دیگر هستند تا به بدخواهان نظام و دشمنان ایران‌زمین ثابت کنند که در دفاع از آرمان‌ها و اهداف انقلاب، باوجود تمام سلایق سیاسی، یک هدف مشترک دارند و آن‌هم صیانت از نظامی است که با خون هزاران شهید، به ارث رسیده است.

*حماسه عظیم علوی‌تباران مازندرانی در یک روز تماشایی

خبرنگار فارس در مازندران گزارش داد؛ مردم انقلابی مازندران که همواره در سده‌های مختلف مجاهدانه و غیرتمندانه مدافع حریم نظام و ولایت بودند، باز هم در حماسه‌ای دیگر با حضور میلیونی خود در وسعت ۲۳۷۵۶ کیلومتر مربع از شهرها و روستاهای این استان خروش و خشم خود را نسبت به مستکبران نشان دادند.

مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه دیار علویان، در ۲۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ همچون سال‌های گذشته باز هم با عشق و شور و شوقی مثال‌زدنی، بی‌صبرانه زودتر از زمان معین، خود را به میعادگاه‌های شهر رساندن و باری دیگر پرخروش‌تر از همیشه به میدان عمل آمدند تا با مشت‌های گره‌کرده خود، لرزه بر اندام مستکبران بیندازند.

مسیر راهپیمایی آذین‌بندی‌شده از ریسه‎های به‎یادماندنی انقلابی؛ همه جا پرچم و بنرهای زیبایی به چشم می‌آید که شعارهای ضداستکباری بر روی آن نقش بسته است.

میدان ساعت شهرستان ساری زودتر از همیشه آماده برپایی راهپیمایی ۲۲ بهمن شده است و با توجه به فراخوان اعلام شده که راهپیمایی ۲۲ بهمن سال ۹۶ شهر ساری از ساعت ۹:۳۰ دقیقه آغاز می‌شود؛ ندای الله اکبر مردم مرکز مازندران از مسیرهای منتهی به راهپیمایی ۲۲ بهمن زودتر از موعد مقرر به گوش می‌رسد.

نخستین فریاد مردم مازندران از مسیرهای راهپیمایی ۲۲ بهمن سال ۹۶ با فریاد الله‌اکبر و مرگ بر آمریکا و رژیم صهیونیستی جان‌بخش این مراسم شده است.

مردم دیار علویان که در هشت سال دفاع مقدس با خلق حماسه‌های پرشور موجب یاس دشمنان شدند امروز نیز با آغازی زودهنگام اثبات می‌کنند که همچنان با حماسه‌سازان بی‌سنگر هستند و نگهبانانی لایق برای راه خمینی کبیرند.

*خروش مردم اردبیل در چهلمین طلوع فجر انقلاب

مردم اردبیل صبح امروز همزمان با مردم سراسر کشور و در چهلمین طلوع فجر انقلاب و در پاسداشت از نظام اسلامی به خیابان‌ها آمدند تا وحدت مثال‌زدنی خود را به رخ جهانیان بکشند و به دشمنان کشور ثابت کنند که در سخت‌ترین شرایط پشت اسلام و میهن خود ایستاده‌اند و ذره‌ای از منافع نظام اسلامی عقب‌نشینی نمی‌کنند.

این راهپیمایی با تمامی‌ راهپیمایی‌های ۴۰ سال گذشته فرق داشت ساعات اعلام شده برای تجمع در شهر اردبیل و شهرهای بزرگ استان ۱۰ صبح بود اما مردم از اولین ساعات صبح در خیابان اصلی شهر حاضر بودند شور و اشتیاق وصف ناپذیری در میان جوانان و نوجوانان مشاهده می‌شد گویی آمده‌اند تا عید تکلیف سیاسی خود را با عید بلوغ انقلاب اسلامی یکجا جشن بگیرند.

* برپایی راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در ۱۲۷ شهر و روستای استان بوشهر 

خبرنگار فارس در بوشهر نیز این چنین گزارش داد؛ امروز مردم در روز ۲۲ بهمن ماه آماده‌اند تا حمایت خود را از انقلاب و رهبری بار دیگر نشان دهند و با حضور گسترده خود کمر توطئه‌های آمریکا و سایر دشمنان نظام را بشکنند و به آنها بگویند که تهدیدها، تحریم‌ها و توطئه‌ها هیچ تاثیری بر روحیه انقلابی مردم ایران و استان بوشهر ندارد.

پیام امروز مردم ولایت‌مدار استان بوشهر به اجانب و محفلی‌نشینان منقلی طاغوتی که در آن سوی مرزها با خیالی خام به دنبال نسخه‌پیچی برای مردم مبارز و انقلابی ایران هستند، این است که چندان دلشاد به تحرکات تعدادی اندکی اغتشاش‌گر فریب‌خورده در چند ماه پیش نباشند که ایران اسلامی هیچ زمان تحت تأثیر توطئه‌های آنها قرار نخواهد گرفت، انقلابی می‌ماند و انقلابی رفتار می‌کند.

امروز از استان بوشهر و از کرانه‌های خلیج فارس بار دیگر و در آستانه ورود به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی شعارهای «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل»، «هیهات منا الذله شعار نهضت ماست»/ «۲۲بهمن ماه تجدید بیعت ماست، ما ملت دلاوریم»/ «پیرو امر رهبریم، این سخن جاوید روح خداست»/ «ام الفسادِ قرن ما آمریکاست، نصر من الله و فتح قریب»/ «مرگ بر آمریکای مردم فریب» طنین‌افکن شد.

*حضور شیعه، سنی و مسیحی دوشادوش یکدیگر در آذربایجان غربی

همگام با مناطق مختلف کشور در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن ماه، شعار «مرگ بر آمریکا» در شهرستان‌های آذربایجان غربی طنین‌انداز شد به طوری که کرد و سنی، شیعه و مسیحی کنار یکدیگر در این آئین وحدت بخش شرکت می‌کنند.

«دشمنی با آمریکا / وصیت شهدا، از تو به یک اشارت از ما به سر دویدن، در غیرت ما ذلت نمی‌گنجد، به آمریکای شیاد / نمی‌کنیم اعتماد، ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم، ما در ره عشق نقض پیمان نکنیم، نه سازش نه تسلیم پیام ملت ماست/ اطاعت از رهبری ضامن عزت ماست، ما عاشق مبارزه با صهیونیست‌ها هستیم، مردم ایران همگی با هم‌اند/ در راه حق با امریکا دشمن‌اند» عمده‌ترین شعارهای شرکت‌کنندگان در راهپیمایی ۲۲ بهمن به شمار می‌رود.

فتاح رئیس کمیته امداد نیز امروز مهمان ارومیه بود و کنار مردم این استان، در مراسم ۲۲ بهمن شرکت کرد.

* مردم قم حماسه‌ باشکوه دیگری خلق کردند

راهپیمایی ۲۲ بهمن گرامیداشت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور خیل عظیم مردم ولایتمدار و بصیر قم از دقایقی قبل در این شهر آغاز شد.

مردم قم همراه با دوست‌داران انقلاب اسلامی در سراسر کشور با در دست داشتن شعارهای انقلابی با حضور در مسیرهای راهپیمایی ۲۲ بهمن در این شهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل(ره)، با آرمان‌های انقلاب، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری تجدید بیعت می‌کنند.

مسیر راهپیمایی سالروز گرامیداشت انقلاب اسلامی در شهر قم از میدان آستانه، پل معصومیه، خیابان اراک، پل حجتیه، چهارراه شهدا و حرم مطهر حضرت معصومه(س) است.

*حضور مراجع تقلید و علما 
حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی، امینی، مقتدایی، فاضل لنکرانی و جمع کثیری از فضلا، اساتید و طلاب همراه با دیگر اقشار مختلف مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی دقایقی قبل پس از حضور در جمع راهپیمایان قمی ۲۲ بهمن، با تاکید بر اینکه مردم ما هوشیار و همیشه در صحنه هستند گفت: هرقدر فشار دشمن بیشتر شود مقاومت و حضور مردم در صحنه بیشتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: باید به چنین ملت همیشه‌ در صحنه‌ای آفرین گفت و مشکلاتشان را حل کرد.

آیت الله ابراهیم امینی هم در حاشیه حضور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن اظهار کرد: ۴۰ سال از انقلاب اسلامی می گذرد و در طول این ۴۰ سال با انواع توطئه‌های دشمنان مواجه شده ولی همواره هوشیاری خود را حفظ کرده و با حضور خود در صحنه توانسته‌اند که این توطئه‌ها را خنثی کنند.

وی تاکید کرد: از مسوولان انتظار داریم که برای حل مشکلات بیش از پیش تلاش داشته باشند.

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در حاشیه حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در قم، با اشاره به پیام‌های حضور باشکوه ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: پیام اول راهپیمایی حق‌شناسی از امام، شهدا و ایثارگران و حمایت از نظام و دعوت مسوولان به خدمت‌گذاری به مردم است.

این مرجع تقلید اذعان کرد: این نظام همچنان محکم و قوی به کار خود ادامه خواهد داد و امیدواریم این نظام تا ظهور صاحب اصلی‌اش به کار خود با همین اقتدار ادامه دهد.

آیت‌الله حسین نوری همدانی نیز پس از حضور در جمع راهپیمایان قمی ۲۲ بهمن، با بیان اینکه امروز بار دیگر مردم متعهد و انقلابی ایران حماسه‌ای آفریدند اظهار کرد: مردم با این حضور خود با آرمان‌های نظام و ولایت فقیه تجدید پیمان کردند و چشم دشمنان نظام و آمریکا و اسرائیل و ایادی آنها را کور کردند.

*سرزمین نخل و کویر یکپارچه در صف‌های راهپیمایی

 به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، صبح امروز راهپیمایی ۲۲ بهمن همزمان با سراسر کشور در سیستان و بلوچستان آغاز شد.

در شهرستان زاهدان اقشار مختلف مردم از جمله زن و مرد، دانش‌آموز، معلم، دانشجو و استاد، بازاری و کسبه، روحانیون و علمای شیعه و سنی از میدان آزادی راهپیمایی خود را آغاز کردند.

در این راهپیمایی مردم با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» خشم و انزجار خود را از مستکبران جهان اعلام کردند.

و یک صدا اعلام کردند پای انقلاب خود ایستاده و پشتوانه محکمی برای نظام هستند.

* امروز در البرز شکوهی دوباره رقم خورد

به گزارش خبرگزاری فارس از استان البرز، مردم شهیدپرور و انقلابی استان البرز از ساعاتی پیش از آغاز راهپیمایی در خیابان‌ها حاضر شده و به آماده‌سازی مسیر راهپیمایی کمک کردند.

حضور یکپارچه مردم در صفوف منظم به دشمن نشان خواهد داد که هرگز تسلیم توطئه‌ها و دشمنی‌ها نخواهند شد و همراه با اتحاد خود مقابل زورگویی‌های مستکبران خواهند ایستاد.

*حماسه‌آفرینی مردم غیور استان مرکزی در ۲۲ بهمن 
به گزارش خبرنگار فارس در استان مرکزی،  از ساعت ۱۰ صبح امروز مردم شهرهای مختلف استان مرکزی اعم از مرد، زن، پیر و جوان، کارمند و بازاری، دانشجو و طلبه مانند همیشه یک صدا و دوشادوش با تمام مردم ایران اسلامی برای خلق حماسه‌ای دوباره به میدان آمده‌اند و روز آزادی و استقلال جمهوری اسلامی ایران را فریاد زدند.
راهپیمایی ۲۲ بهمن در اراک از مسیر میدان شهدای آغاز شده و مردم با در دست داشتن پلاکاردهایی با شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» و مشت‌های گره کرده به سمت خیابان محسنی و مصلی در حرکت هستند تا بار دیگر انزجار قلبی خود را از استکبار جهانی اعلام کنند.

*جشن طلوع ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری 

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد؛ مردم استان چهارمحال و بختیاری در شهرستان شهرکرد و سایر شهرها و روستاهای این استان از ساعاتی قبل از برگزاری راهپیمایی شکوهمند انقلاب اسلامی خود را به مکان‌های تعیین شده برای آغاز راهپیمایی رساندند.

مردم شهرکرد پس از ۳۹ سال استقامت و پایداری همراه با بصیرت، امروز به یمن طلوع ۴۰ سالگی خورشید تابناک انقلاب اسلامی به خیابان آمدند و فریاد “استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی” را با تمام وجود سر دادند و به جهانیان نشان دادند مردمانی از تبار چهارمحال و خصوصا بختیاری‌های غیور هنوز هم با گذشت چهار دهه از عمر انقلاب هنوز پای آرمان‌هایشان، محکم‌تر از قبل ایستاده‌اند.

گزارش خبرنگاران فارس از سراسر استان چهارمحال و بختیاری بیان‌گر حضور گسترده مردم در تمام شهرها و روستاهای این استان برای دفاع از انقلاب‌شان است، قطعا این حضور گسترده خواب را از چشمان دشمنان داخلی و خارجی این انقلاب خواهد ربود.

*نوای همدلی و اتحاد در ایلام طنین‌انداز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، نوای همدلی و اتحاد همزمان با سراسر کشور صبح امروز در گوشه گوشه استان همیشه در صحنه ایلام طنین‌انداز شد. مردم انقلابی و ولایتمدار ایلام صبح امروز با مشت‌هایی گره زده و صفوفی به هم فشرده نوای دلنشین الله اکبر، استقلال آزادی جمهوری اسلامی را به یاد ۴۰ سال پیش فریاد زدند و این روز مهم و تاریخی را گرامی داشتند.

همچنین مردم ایلام با حمل دست‌نوشته‌ها و فریاد شعارهایی همچنان پایبندی خود را به آرمان‌های امام راحل و انقلاب به گوش جهانیان رساندند. بیعت مجدد با رهبری و استمرار حفاظت از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب از دیگر پیام‌های راهپیامایان امروز در سراسر استان همیشه در صحنه ایلام بود.

نظیر چنین برنامه با شکوهی در تمام مناطق و شهرستان‌های ایلام، مهران، سیروان، چرداول، بدره، ملکشاهی، آبدانان، دره‌شهر و دهلران با حضور مردم برپا شد.

*حضور پرشور مردم پایتخت شور و شعور حسینی در یک راهپیمایی تماشایی 

مردم ولایت مدار استان زنجان از پیر تا جوان در این راهپیمایی حضور یافته‌اند تا به جهانیان ثابت کنند همچنان پشتیبان ولایت و انقلاب اسلامی هستند. برافراشتن پرچم سه رنگ انقلاب اسلامی در جای جای کشور در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پاسخی قاطع در مقابل دشمنان این مرز و بوم بوده تا همه جهان بدانند مردم ایران اسلامی همچنان جان خود را برای این مرز و بوم نثار می‌کنند.

به آتش کشیدن پرچم آمریکا و رژیم اشغالگر قدس نیز دیگر بخش راهپیمایی ۲۲بهمن در شهرها و روستاهای مختلف استان زنجان بود تا مردم ایران اسلامی به جهانیان نشان دهند ایران همچنان سر سازش با استبدادگران را ندارند. ساخت آدمک‌ شخصیت‌های استکباری جهان توسط نسل چهارم انقلاب و آتش زدن آن در جریان راهپیمایی ۲۲بهمن دیگر بخش راهپیمایی امروز است.

*کردستان ثابت کرد پای انقلاب ایستاده است

 امروز کردستانی‌ها همراه و همگام با سراسر ملت ایران بار دیگر به صحنه آمدند و شور شیرینی را آفریدند که بی‌نظیر و مثال‌زدنی بود. امروز همه از پیر و جوان، زن و مردم، بزرگ و کوچک، شیعه و سنی در شهرهای مختلف کردستان به صحنه آمدند تا بار دیگر تصویر وحدت و یکپارچگیشان در دفاع از انقلاب اسلامی، که ثمر خون شهیدان و یادگار امام راحل است، را به جهانیان نشان دهند.

تصویری که زیباترین و رساترین پیام‌ها را برای دوستان و دشمنان نظام داشت، اینکه با عبور از ۳۹ سالگرد پیروزی انقلاب و در طلوع چهل سالگی انقلاب با وجود تمام مشکلاتی که در این مسیر طی کرده‌اند هنوز پایبند انقلاب هستند و در دفاع از آرمان‌های امام راحل و لبیک به رهبر معظم انقلاب سر از پای نمی‌شناسند.

 

*بصیرت تماشایی مردم دروازه نجف
کرمانشاهیان سر قرار عاشقی در ساعت بصیرت حضور یافتند و با مشت‌های گره کرده و با شعارهای کوبنده نشان دادند پای ارزش‌های انقلاب و آرما‌ن‌های امام راحل و شهدای والامقام ایستاده‌اند. خبرنگار فارس در کرمانشاه گزارش داد: مردم ولایت‌مدار و انقلابی کرمانشاه امروز با حضوری گسترده و مثال‌زدنی حضور خود را به رخ جهانیان کشیده و با بصیرت در میدان مقابله با دشمن در راهپیمایی دشمن‌شکن یوم‌الله ۲۲ بهمن حضور یافتند.

*فریاد مرگ بر آمریکا در کهگیلویه و بویراحمد طنین‌انداز شد

صبح امروز سیل خروشان و عظیم مردم این استان بار دیگر با حضور خود در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن به جهانیان نشان دادند همچنان در دفاع از آرمان‌های امام و شهدا و در دفاع از انقلاب ثابت قدم هستند.

حضور باشکوه مردم کهگیلویه و بویراحمد بی اعتنایی به دشمن را فریاد میزد و نشان داد از ادعاهای پوچ دشمن هیچ هراسی ندارند و همچون دنا استوار پای آرمان‌های امام و انقلاب ایستاده‌اند و آزادی را به بهای ناچیز نفروخته‌اند و جمهوری اسلامی را به دنیا معرفی نموده‌اند.

*تماشایی‌ترین فجر همدان

امروز و در آغاز چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در همدان، مردم این دیار، تماشایی‌ترین فجر انقلاب را رقم زدند و بار دیگر با لبیک به آرمان‌های امام(ره) و شهدا حمایت خود را از این نظام مقدس اعلام کردند.

مردم بصیر و انقلابی همدان صبح امروز و ساعتی پیش در آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن در امامزاده عبدالله(ع) همدان تجمع کردند و با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «در بهار آزادی، جای شهدا خالی» به سمت آرامگاه بوعلی حرکت کردند.

*حماسه ماندگار لرستان در ۲۲ بهمن

مردم سراسر استان لرستان بار دیگر با حضور پر شور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن حمایت همه جانبه خود نظام و رهبری را به رخ جهانیان کشاندند.

راهپیمایان با در دست داشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی و پلاکاردهایی که یادآور خاطره مبارزات دوران انقلاب بود با سردادن شعارهای مرگ برآمریکا و مرگ بر اسرائیل، لبیک یا خامنه‌ای، این همه لشکر آمده به عشق رهبرآمده بر حمایت و پشتیبانی از ولایت فقیه و تداوم خط خونین شهدا در این راهپیمایی حضور چشم‌گیر داشتند.

*راهپیمایی ۲۲ بهمن در خراسان جنوبی تماشایی‌تر از همیشه

راهپیمایی ۲۲ بهمن در بیرجند از ساعاتی پیش با حضور پرشور و کم‌نظیر مردم این شهر از میدان شهدا آغاز شده است، حضوری که در پاسخ به ندای رهبر معظم انقلاب با شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل»، «ما همه با هم هستیم، پشت ولایت هستیم» و «لبیک یا خامنه‌ای لبیک یا حسین است» تماشایی‌تر از هر سال دیگر چشم‌های هر بینند‌ه‌ای را به خود خیره کرده است. در حالی که هنوز تعداد گسترده‌ای از راهپیمایان در میدان ابوذر قرار دارند انتهای این جمعیت گسترده به میدان قدس رسیده است.

بیرجندی‌ها امروز با رقم زدن صحنه‌هایی ناب از همبستگی و اتحاد ثابت کردند که خلف وعده نمی‌کنند و بر سرپیمان راستین خود با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی استوار هستند.

*شکوه تماشایی مردم دیار کریمان در ۲۲ بهمن

مردم دیار کریمان همایش تماشایی را در حمایت از انقلاب و نظام به تماشا گذاشتند. کرمانی‌ها از آغازین ساعت‌های امروز در سراسر استان آمدند و به ندای ولی امرشان لبیک گفتند تا ثابت کنند که هیچ‌گاه نظام و انقلاب تنها و بدون پشتوانه نیست.

مراسم راهپیمایی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سالروز سقوط رژیم شاهنشاهی پهلوی و استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران با حضور باشکوه مردم کرمان و با فریاد الله اکبر از چهار راه طالقانی آغاز شد.

این مراسم حضور پررنگ ورزشکاران، هنرمندان، بسیجیان، جوانان و نوجوانان، کودکان، زنان و مردان را شاهد است که آمده‌اند تا با فریادها و شعارهای خود بر سی و نهمین برگ از تاریخ انقلاب اسلامی مهر تایید بزنند.

«مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر صهیونیسم»، «راه نجات امت ولایت است، ولایت، تجلی بصیرت اطاعت از ولایت»، «۲۲ بهمن ماه یوم‌الله است، یوم‌الله»، «ما ملت بصیریم ذلت نمی‌پذیریم»،«مرگ بر منافق و فتنه‌گر»، «وصیت تمامی شهیدان پیروی از رهبری است و قرآن» و«جمهوری اسلامی زنده‌باد» شعارهایی هست که مردم کرمان فریاد زدند.

*حمایت تا پای جان، شعار تمام مردم خراسان‌شمالی

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، امروز تمام خراسان شمالی به احترام ایران و انقلاب قیام کرد و مردم خطه باب الرضا و دیار گنجینه معرفت‌ها با هر زبان و قومی ازجمله کرد، ترک، ترکمن، تات و فارس با حضور بصیرت آفرین و دشمن‌شکن همچون مهرماه ۹۱ که در استقبال از مقام معظم رهبری گل کاشتند، در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ نیز غیرتمندانه برگ زرین دیگری در تاریخ این استان رقم زدند.

مردم شهرهای مختلف از نخستین ساعات اعلام‌شده برای راهپیمایی در مکان‌های محوری جمع شدند و با شعارهای “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” از کفار و جهان استکبار تبری جسته و با غریو “الله‌اکبر” و “استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی” یاد دوران انقلاب در ۳۹ سال پیش را در خیابان‌های شهرهای خراسان شمالی زنده کردند.

*خروجش مردم سمنان در بیعت دوباره با آرمان‌های انقلاب و رهبری

راهپیمایی ۲۲ بهمن به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مرکز استان سمنان همزمان با سراسر کشور آغاز شده است و هر دقیقه به حجم جمعیت افزوده می‌شود. مردم سمنان با حضور گرم و باشکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن عزت آفریدند و دشمنان انقلاب را مأیوس کردند.

این راهپیمایی که به مناسبت جشن آغاز چهلمین سال پیروزی انقلاب و با حضور قشرهای مختلف مردم اعم از نوجوانان، جوانان، سالخوردگان، روحانیان، مسؤولان اجرایی، خانواده‌های معظم شهیدان و ایثارگران، کسبه صنوف مختلف، نیروهای مسلح، نظامی و انتظامی از میدان سعدی این شهر آغاز و به‌طرف میدان امام برگزار شد، شرکت‌کنندگان با سر دادن شعارهای انقلابی چون مرگ بر آمریکا و اسراییل و آل سعود، خامنه‌ای خمینی دیگر است ولایتش ولایت حیدر است، ۲۲ بهمن‌ماه یوم‌الله و دیگر شعارهای انقلابی بار دیگر ضمن نفرت و انزجار از دشمنان خارجی و ضد انقلابیون داخلی، حمایت همه‌جانبه خود را از ولایت امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای اعلام کردند.

راهپیمایان که اکثر آنان پرچم مقدس جمهوری اسلامی و پلاکاردهایی با مضامین انقلابی را با خود حمل می‌کردند، امسال پرشورتر و باشکوه‌تر از سال‌های گذشته در حالی‌ که بیشتر آنان به‌صورت خانوادگی در این مراسم شرکت کرده بودند، با حفظ روحیات انقلابی، بر تداوم انقلاب اسلامی به رهبری مقام عظمای ولایت تأکید کرده و با حضور خود خط بطلانی بر افکار شوم حامیان استکبار جهانی کشیدند و بانگ برآوردند تا زنده‌ایم از انقلاب و ارزش‌های آن دفاع خواهیم کرد.

*قزوین یکپارچه گوش به فرمان رهبری

در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن، مردم قزوین با در دست داشتن پرچم پرافتخار ایران، دست‌نوشته‌ها و با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر منافق»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر انگلیس»، «مرگ بر آل‌سعود»، «فتنه‌گر بی‌حیا ننگت باد، نوکر آمریکا شرمت باد»، خشم و نفرتشان را نسبت به استکبار جهانی و ایادیشان به نمایش گذاشتند.

همچنین مردم شهیدپرور این استان با سر دادن شعارهای «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»، «۲۲ بهمن ماه یوم‌الله یوم‌الله»، « فاطمیه آیینه قرآن بود، الگوی هر زن مسلمان بود»، «راه حسین زهرا هیهات مناالذله»، «راه امام امت هیهات مناالذله»، «شعار ملت ما هیهات مناالذله»، «الله‌اکبر، الله‌اکبر»، «اصالت انقلاب ز نور ایمان بود، ضمانت راه شهیدان بود»، «ما ذوالفقار حیدریم، فداییان رهبریم»، «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده» و غیره، اعلام کردند که حافظ خون شهدا هستند و نمی‌گذارند دشمن یک وجب از خاک کشور را تصاحب کند.

*ثبت «حماسه تماشایی» اقوام ایران زمین در گلستان

خبرنگار گلستان از این استان گزارش داد: هنوز به آغاز راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن دقایقی باقی مانده است اما مردم شهیدپرور و ولایتمدار گلستان با حضور شگفت‌انگیز خود به سمت محل برگزاری مراسم در حرکت هستند تا وحدت اقوام ایران زمین را به رخ جهانیان بکشند.

گرچه آغاز رسمی راهپیمایی ۲۲ بهمن در مرکز استان گلستان ساعت ۱۰ اعلام شده است اما مردم در حال حرکت به میدان وحدت گرگان و در خیابان‌های اطراف هستند.

حرکت‌های قطاری مردم که دسته دسته از نقاط مختلف شهر به جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن می‌پیوندند جلوه زیبایی به نمایش گذاشته و فریاد سروده‌های انقلابی خاطرات اوایل پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را تداعی می‌کند.

مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ثابت کردند که ۳۹ سال ایستادگی برای آرمان‌های انقلاب اسلامی مرهون خون پاک شهدایمان است و هرگز اجازه نمی‌دهند دست‌های کوچک و زبان سخیف بیگانه برایمان تعیین تکلیف کند، مسوولان باید هوشیار باشند تا با عملکردشان و خدمت بی‌منت پاسخگوی خوبی به بصیرت و خروش انقلابی مردم بدهند.

میدان وحدت گرگان نمادی از اتحاد و انسجام مردمی است که همچنان فریاد استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بلند است و با امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای تجدید بیعت می‌کنند.

*خروش طلایه‌داران بصیرت در یوم‌الله ۲۲ بهمن گیلان

 سیل خروشان مردم رشت از نخستین ساعات اعلام شده با شور و حالی خاص برای حمایت از نظام اسلامی به سمت میدان شهدای ذهاب حرکت کردند. دقایقی پیش راهپیمایی با شکوه مردم رشت از پنج مسیر سپاه پاسداران، میدان فرهنگ، چهارراه قدس، خیابان مطهری، میدان بسیج، خیابان شریعتی و از مسیر ورزشگاه شهید عضدی، خیابان نامجو، چهارراه قدس، خیابان امام خمینی(ره) و از مسیر میدان شهید انصاری، خیابان سعدی و از مسیر  مسجد جامع کاسه‌فروشان، خیابان شهید مطهری، میدان بسیج، خیابان شریعتی و از مسیر بقعه دانای علی، خیابان طالقانی، خیابان علم الهدی به سمت میدان شهدای ذهاب حرکت کردند.

انتهای پیام/