به گزارش صبح مشرقاز رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در همایش “چهل سالگی انقلاب اسلامی و تعالی فرهنگی سیاسی دانشگاه” در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اظهار داشت: نگاه امروز اندیشمندان دنیا و متفکران اسلامی به تحول عظیمی بوده که انقلاب اسلامی ایجاد کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری راه روشن آینده و مسیر چهل ساله طی شده را تبیین می‌کند گفت: ایران قبل و بعد از انقلاب در زمینه‌های مختلف مثل فرهنگ، اقتصاد و سیاست قابل مقایسه نیستند و ما در حوزه‌های مختلف پیشرفت‌های چشمگیری داشتیم.

وی با اشاره به اینکه کسی نمی‌تواند ادعا کند که انقلاب به اهداف بلند خود یعنی تمدن‌سازی اسلامی رسیده است، تصریح کرد: طبق فرمایش امام(ره) که می‌خواستند انقلاب را به همه دنیا صادر کنند، هدف بلند انقلاب ایجاد تمدن عظیم انسانی در سایه اسلام برای سراسر دنیا بود.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه معنای تمدن‌سازی اسلامی توسط انقلاب این نبود که همه مردم دنیا مسلمان شوند خاطرنشان کرد: بنا بود تمدن اسلامی و انسانی پایه‌گذاری شود و بشریت از دست ظالمان نجات پیدا کند و اندیشه‌های انسانی در کنار هم به تبادل آرا و نظرات خود بپردازند.

امام جمعه رشت افزود: در حال حاضر با اهداف بلند انقلاب خیلی فاصله داریم زیرا تمدن‌سازی اسلامی همان هدف بعثت پیامبران بوده و دنیای سلطه به ‌همین خاطر با تمام قوا جلوی انقلاب اسلامی ایستاده است؛ یکی از مصادیق ظلم دنیای استکبار نسبت به انقلاب اسلامی جنگ نظامی ۸ ساله علیه ایران بود.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه دشمن امروزه با تمام قوای خود در قالب جنگ نرم و جنگ رسانه‌ای در مقابل نظام ایستاده تصریح کرد: دشمنان بعد از شکست خوردن در حوزه نظامی تمام توان خود را در جنگ نرم معطوف کردند و هجمه‌های وسیعی را علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداختند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی امام خمینی(ره) بودند گفت: خواست ایشان این بود که همه تفکرات در دانشگاه آزاد اسلامی بر مبنای اسلام باشد و اسلام در همه ابعادش در این دانشگاه عملیاتی شود اما متاسفانه ما هنوز به اهداف خود در این زمینه نرسیدیم.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان بحران مالی و عدم حسابرسی در بخش‌های مختلف دانشگاه آزاد را یکی از مشکلات اصلی امروز این دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد: دشمن با به کارگیری نفوذی‌های خود و سرمایه‌گذاری‌های کلان در این زمینه باعث شد که به اهداف خود نرسیم.

وی با بیان اینکه اگر دانشجو سیاست نداند نمی‌تواند در شرایط بحرانی تصمیم درست بگیرد گفت: مشکل عده‌ای این است که دانشگاه را فقط محل یادگیری علم می‌دانند در حالی‌که علم به‌تنهایی نمی‌تواند نجات‌بخش انسان باشد و انسان با استفاده از سیاست می‌تواند بفهمد که چطور از دانش خود استفاده کند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه یکی از اهداف نظام اسلامی این است که به دنیا بفهماند که فرهنگ لیبرالی و کاپیتالیستی نمی‌تواند باعث نجات بشر شود افزود: وضعیت کنونی ما نسبت به گذشته بسیار روشن‌تر است و امیدوارم بتوانیم به اهداف اسلامی خود به ویژه در دانشگاه آزاد اسلامی برسیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰۹۷