شناسه خبر : 7787 | تاریخ انتشار :

سپاه : با هرگونه اقدام "مقابله فوری" می‌کنیم

هشدار شدید نیروی دریایی سپاه درباره رزمایش سپر خلیج فارس

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به کلیه شناورهایی که در رزمایش سپر خلیج فارس حضور دارند، درباره نزدیک‌شدن به آب‌های سرزمین ایران هشدار داد.

هشدار شدید نیروی دریایی سپاه درباره رزمایش سپر خلیج فارس

به گزارش صبح مشرق ، در پی تحرکات تنش‌آفرین و تشنج‌زای اخیر برخی از دولت‌ها در منطقه خلیج فارس و دریای عمان به‌ویژه تحرکات ستیزه‌آمیز و تنش‌جویانه در قالب برنامه ادعایی موسوم به رزمایش سپر خلیج فارس، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه مهمی صادر کرد.

متن این بیانیه که خطاب به واحدهای شناوری حاضر در این برنامه صادر شده است، به‌شرح زیر است:

به کلیه شناورهایی که در رزمایش (سپر خلیج فارس) حضور دارند، اعلام می‌گردد، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعتقاد دارد اصالتاً این رزمایش مصداق مشخصی برای تشنج آفرینی و کم کردن امنیت پایدار در خلیج فارس است.

به همین لحاظ هیچ یک از شناورهای نظامی شرکت کننده در این رزمایش، حق عبور از آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران را ندارند و به هیچ وجهی نباید به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی نزدیک شوند چرا که ما اعلام می‌داریم این عبور به‌مصداق عبور بی‌ضرر نمی‌باشد.

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برای تأمین امنیت پایدار خلیج فارس و تنگه هرمز در آمادگی کامل به سر می‌برد و با هرگونه حرکت، تلاش و اقدام برای برهم زدن آرامش و امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان مقابله متناسب و فوری انجام خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.