حسن کربلایی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح مشرق در رشت با اشاره به برنامه‌های ویژه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان جهت احیای این فریضه الهی اظهار داشت: طبق آموزه‌های دینی و آیات قرآن، امر به معروف و نهی از منکر بر همگان واجب است و در این راه باید مراقب اعمال و رفتار خویش و دیگران باشیم.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به تأثیرات مستقیم تذکر لسانی و نهی از منکر ابراز داشت: در این راستا اگر شخصی در جامعه، فردی را در حال انجام گناه و خطا مشاهده کرد بسیار الزامی است که به او تذکر دهد زیرا امر به معروف و نهی از منکر یک دستور الهی است.

کربلایی به برخی برخوردهای نامطلوب که با تعدادی از مؤمنان آمر به معروف در جامعه از سوی برخی اشخاص صورت می‌گیرد اشاره کرد و گفت: وظیفه ما تذکر همراه با ملایمت است و توصیه به کار نیک حتی در بسیاری از کشورهای دنیا با شیوه‌ها و عناوین مختلف انجام می‌شود.

وی با اشاره به برنامه ویژه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان گفت: در این راستا همایش بزرگ “رستگاران” همراه با کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر با حضور جمع کثیری از مردم این استان در تاریخ ۲۲ تیرماه در سالن شهدای ناجا نیروی انتظامی در رشت برگزار می‌شود.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان، ضرورت و اهمیت آموزش شیوه‌های امر به معروف و یادگیری این شیوه‌ها را بسیار الزامی و مهم دانست و افزود: همه باید جهت یادگیری و انجام این واجب الهی آموزش ببینند و این آموزش‌ها می‌تواند در روند امر به معروف آنان مؤثر باشد.

کربلایی با بیان اینکه آموزش‌ شیوه‌های عملی امر به معروف و نهی از منکر جهت کاهش آسیب‌ها و درگیری‌ها در جامعه حیاتی است خاطرنشان کرد: در همایش بزرگ “رستگاران”، نماینده ولی‌فقیه در گیلان، مدرس کشوری به نام علی تقوی و دیگر عزیزان و مسئولان حضور دارند.

وی ابراز داشت: در رابطه با دوره‌های آموزشی، افراد و نیروهای مختلفی از ناحیه سپاه قدس گیلان و بسیج به ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این استان برای آموزش‌دیدن معرفی می‌شوند سپس استاد مربوطه تعیین شده و روند آموزش‌ها و یادگیری اجرایی می‌شود.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به برنامه بازرسی و بازدید از ادارات و دستگاه‌های اجرایی مختلف استان افزود: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده، شوراهای امر به معروف و نهی از منکر را در بسیاری از ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان ایجاد کردیم.

به گزارش صبح مشرق، همایش بزرگ “رستگاران” همراه با کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر در راستای آموزش روش‌های عملی متناسب جهت انجام این فریضه و واجب الهی با حضور جمع کثیری از مردم انقلابی گیلان در تاریخ ۲۲ تیرماه در سالن شهدای ناجای نیروی انتظامی بزگزار می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰۹۷