به گزارش صبح مشرق ، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در رابطه با وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: نمایندگان متقاضی تحقیق و تفحص ادله‌ای دارند که برخی از آنها مهم و قابل استناد است.

وی افزود: نباید کسی از تحقیق و تفحص وحشت داشته باشد چرا که این موضوع منجر به شفافیت و رفع بسیاری از ابهامات مالی می‌شود متأسفانه یکی از معایب مسئولان اجرایی ما این است که از بحث تحقیق و تفحص نگران هستند اما اگر حساب صندوق ذخیره پاک است نباید از شفاف‌شدن بسیاری از مسائل به واسطه تفحص نگران باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌ برخی افراد در بحث شفاف‌سازی به خوبی شعار می‌دهند اما هنگامی که بحث تحقیق و تفحص و شفاف سازی می‌شود تلاش می‌کنند تا مانع شوند این نشان می‌دهد که کار آنها معایبی دارد.

سلیمی ادامه داد: وضعیت مالی صندوق ذخیره فرهنگیان شفاف نیست و ابهامات بسیاری در رابطه با وضعیت فعلی صندوق وجود دارد که باید از طریق تحقیق و تفحص روشن شود. باید گزارش‌های شفافی از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان به اطلاع فرهنگیان برسد.صندوق متعلق به معلمان کشور است و باید برای آنها که صاحبان واقعی آن هستند، مشخص شود چه اتفاقاتی در صندوق ذخیره رخ داده است.

به گزارش تسنیم، طی هفته‌های اخیر دادستان تهران از بازداشت ۵ نفر در پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد همچنین علی‌اصغر فانی وزیر آموزش‌وپرورش معتقد است که افراد بازداشتی از مسئولان و اعضای صندوق ذخیره نیستند.

همچنین هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان در تاریخ ۲۰ شهریور با تشکیل جلسه مصوباتی را داشت که برخی از آنها بدین شرح است:‌با توجه به انقضای مدت عضویت اعضای هیئت مدیره صندوق و ضمن تشکر از تلاش‌ها و خدمات آنها، اعضای جدید هیئت مدیره به شرح زیر تعیین شدند:

آقاقان: اسماعیلی دانا، خجسته، فرزانه، عالمی، علیرضا ناصری و هاشمی طبا.

ضمناً مدیرعامل مؤسسه تا پایان مسئولیت در هیئت مدیره عضویت خواهد داشت و با توجه به انقاضی زمان مسئولیت آقای غندالی به عنوان مدیرعامل و عدم تمایل وی به استمرار فعالیت در این سمت، هیئت امنا ضمن تشکر از زحمت‌، مقرر کرد هیئت مدیره جدید در اسرع وقت نسبت به معرفی مدیرعامل پیشنهادی به ریاست هیئت امنا اقدام کند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم