صبح مشرق: در واکنش به یاوه‌گویی‌های چند روز اخیر سران کشور آمریکا، کاربران فصای مجازی در توییتر اقدام‌ به برشمردن نشانه‌های افول ایالت متحده کردند. جان بولتن، دونالد ترامپ و مایک پمپئو در توییت‌هایی به زبان فارسی مدعی شده بودند که ایران در چهل سال گذشته فقط شکست خورده است!

بسیاری از کاربران ایرانی در واکنش‌هایی به پیام‌های سران این کشور به زبان فارسی، گفته‌اند که توسل سران احمق امریکا به زبان فارسی خود حکایت طنزی است که نشان از موفقیت ایرانیان در راهی که برگزیده‌اند دارد. برخی از واکنش‌های کاربران فضای مجازی که با هشتگ‌ #USEnd منتشر شده را می‌خوانید:

حسین چمران: در سال ۱۹۵۰ بیش از ۳۰درصد تولیدات آمریکا به مشاغل غیرکشاورزی اختصاص داشت ولی یک‌سوم مشاغل تولیدی این کشور تاسال۲۰۰۰ناپدید شد. این یعنی طبقه متوسط آمریکا آب می رود.

پارانوئید: ‏نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ در آوریل ۲۰۱۸ نشان می‌دهد ۸۱ درصد مردم این کشور اعتقاد دارند این کشور در مسیری اشتباه در حال قدم برداشتن است.

رسول سعیدنژاد: تعطیلی دولت آمریکا. حروم کردن ۷۰۰۰ میلیارد دلار پول مردم آمریکا برای جنگ‌افروزی در خاورمیانه. فارسی صحبت کردن مقامات بلندپایهٔ آمریکایی! 🙂 همه و همه نشون دهندهٔ افول آمریکاس. حالا بگذریم از پیش‌گویی‌های یهودی‌ها و مسیحی‌ها راجع به نابودی آمریکا قبل از ظهور 🙂 ‎

مهران شیخی: ‏کارشناسان دفتر بودجه کنگره (CBO) پیش‌بینی کرده‌اند که بدهی‌های آمریکا به سازمان‌های بین‌المللی در حدود ۳۶ درصد از بودجه سال ۲۰۳۰ ایالات متحده و ۵۸ درصد از بودجه سال ۲۰۴۰ و در نهایت ۸۵ درصد از بودحه سال ۲۰۵۰ را تشکیل می‌دهد. این یعنی ورشکستگی آمریکا.

فاطمه بنی‌اسدی: نیویورک بیشترین آمار بی خانمان ها را دارد. براساس آمار دولتی در سال ۲۰۱۷، هر شب ۶۲ هزار مرد، زن و کودک در گرمخانه ها می خوابند. این آمار در مقایسه با یک دهه پیش حدود ۷۹ درصد افزایش داشته است.

حمیدرضا پرهیزکاری: ‏کشور آمریکایی که خودش مشکل بدهی ۲۱.۸ تریلیون دلاری دارد و این مبلغ در حال افزایش است، چگونه و با چه توجیحی ۷ تریلیون دلار صرف خاورمیانه کرده است و در نهایت سرنوشتی جز شکست نداشته است.

زهرا: ‏آمریکا در فقر کودکان رتبه اول را در بین کشورهای پیشرفته داراست. گزارش یونیسف در سال ۲۰۰۹ حاکی از آن است که ۲۳ درصد کودکان آمریکایی زیر ۱۷ سال در فقر زندگی می‌کنند. ‎

رسول پورتیمور‏: بیش از ۹۰ درصد ثروت آمریکا را در دست یک درصد جامعه است. مثلا ثروت برادران کوک، از ۹میلیارد در سال ۲۰۰۵ به بالاتر از صد میلیارد در سال ۲۰۱۸ رسیده… مایک بلومبرگ در ۱۵ سال، ۴۶ میلیارد دلار به ثروتش افزود و ثروت جف بیزوس، نسبت به سال ۲۰۰۵ سی برابر شد و به ۱۴۴ میلیارد دلار رسید. ‎

فاطمه قاسمی‏: سال ۲۰۱۶ در اقدامی نژادپرستانه فردی سفیدپوست ۹ رنگین پوست را در کلیسای چارلستون قتل عام کرد. اوباما مجبور شد که به زنده‌بودن نظام برده‌داری اعتراف کند و در مصاحبه‌ای گفت: «نژادپرستی هنوز از میان نرفته و میراث برده‌داری همچنان بر سر آمریکا سایه افکنده است.»

کد خبر ۱۳۹۸۰۰