به گزارش خبرنگار صبح مشرق، علی فتح اللهی ظهر شنبه در جلسه شورای اشتغال و بوم گردی که در دفتر فرمانداری شهرستان صومعه سرا برگزار شد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه اشتغال، اظهار کرد: با همت و تلاش همه دستگاه گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است.

وی با بیان اینکه امروز ایجاد فرصت‌های شغلی دغدغه اصلی مردم و مسئولان است، افزود: تلاش می‌شود تا با اجرای طرح‌های اشتغال زا فرصت‌های شغلی خوبی برای جوانان در شهرستان ایجاد شود.

فتح اللهی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ توسط مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید، گفت: برای ایجاد رونق تولید تولید باید به موضوعاتی همانند توسعه بوم‌گردی، اشتغال و سایر موارد توجه ویژه ای داشته باشیم و نسبت به رفع موانع اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه بوم‌گردی در ایجاد اشتغال نقش به سزایی دارد، اظهار کرد: بوم‌گردی فرصتی مناسب در راستای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری، ایجاد درآمد و همچنین اشتغال برای جوانان است.

فرماندار صومعه سرا اولویت بندی طرح‌ها باید بر اساس سهمیه شهرستان در بوم گردی باشد، افزود: باید اولویت پرداخت تسهیلات با طرح‌های بوم‌گردی باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱۹ میلیارد و ۲۳۷ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان صومعه سرا پرداخت شده است، اظهار کرد: این میزان تسهیلات به ۱۸۸ طرح با اشتغال زایی برای ۳۲۹ نفر پرداخت شده است.

فتح اللهی یادآور شد: از این تعداد ۸ طرح در حوزه طرح‌های بوم گردی بوده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰۹۷