به گزارش خبرگزاری صبح مشرق از رشت، مریم بخشی عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی سواحل گیلان در سالن شهید انصاری استانداری با بیان اینکه در سطح استان گیلان ۱۹۰ ایستگاه و ۳۸ طرح دریا وجود دارد اظهار کرد: در سال گذشته ۳۳ نفر در سطح سواحل گیلان غرق‌شده‌اند که نسبت به سال ۹۶، ۴۸ درصد کاهش داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه اعتبارات حقوق و دستمزد ناجیان غریق تخصیص پیدا کرده اما در طریقه پرداخت‌ها مشکلاتی ایجادشده افزود: پول ناجیان غریق گیلان در حساب خود موجود است اما به دلیل عدم داشتن کارت آمادگی، در دریافت حقوق و دستمزد ناجیان با تعویق مواجه هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان از آمادگی برگزاری کلاس نجات‌غریق در استان خبر داد و گفت: کسانی که کارت آمادگی دریافت کنند ۹۰ درصد از دستمزدهای معوقشان پرداخت می‌شوند و هرکسی مایل است ناجی غریق باشد باید کارت آمادگی داشته باشد.

بخشی بر لزوم فرهنگ‌سازی در طرح‌های سالم‌سازی شنا و مناطق خطرآفرین از سوی رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی تأکید کرد و افزود: مناطق خطرآفرین از سواحل هزینه و بار زیادی به دولت تحمیل می‌کند که لازم است با فرهنگ‌سازی در این زمینه این هزینه‌ها کاهش یابد.

انتهای پیام/۱۳۰۰۹۷