به گزارش خبرنگار صبح مشرق، سردار امیرعلی حاجی‌زاده بعدازظهر جمعه در مراسم سی و یکمین سالگرد شهادت سردار حسین املاکی که در مسجد جامع شهرستان لنگرود برگزار شد با اشاره به هشت هزار شهید استان گیلان، اظهار کرد: مردم گیلان باید به هشت هزار شهید، ۲۳ شهید مدافع حرم و رزمندگان و جانبازان خود افتخار کنند.

وی به بصیرت مردم استان گیلان در حوادث سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: مردم این استان یک روز زودتر از سایر نقاط کشور وارد میدان شدند چشم فتنه را کور کردند.

کلید حل مشکلات کشور در دست ملت است

سردار حاجی‌زاده در ادامه با اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه امنیت، فناوری، زیرساخت‌ها و سایر حوزه‌ها در سال‌های اخیر، گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات به دلیل بی‌توجهی برخی مسئولان است، تأکید کرد: به فرموده مقام معظم رهبری مشکلات کشور قابل‌حل بوده و کلید آن در دست ملت است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به اینکه متأسفانه هنوز با گذشت چند دهه از انقلاب در برخی از بخش‌ها دچار مشکل و وابستگی هستیم، اظهار کرد: دلیل وجود این وابستگی عملکرد نامناسب مسئولان است.

متأسفانه با وجود همه ظرفیت‌ها و سرمایه‌های انسانی و طبیعی موجود در کشور هنوز شاهد وجود کاستی‌ها در برخی از بخش‌ها هستیمسردار حاجی‌زاده با اشاره به اینکه این مشکلات تنها مربوطه به همین دولت نبوده و در دوره‌های گذشته نیز شاهد آن بوده‌ایم، افزود: متأسفانه با وجود همه ظرفیت‌ها و سرمایه‌های انسانی و طبیعی موجود در کشور هنوز شاهد وجود کاستی‌ها در برخی از بخش‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های بسیار مهم جوانان دانش‌آموخته ما هستند، بیان کرد: باید از این فرصت‌ها به نحو احسن استفاده کرد.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در ادامه با اشاره به اینکه رهبری معظم از مسئولان گله دارند و این گلایه هم در حوزه مجلس و هم دولت است، گفت: این افراد توسط چه کسی انتخاب می‌شود؟ آیا رهبری آن‌ها را انتخاب می‌کنند یا این افراد به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم از سوی مردم انتخاب می‌شوند؟

در حوزه نظامی جزو کشورهای اول دنیا هستیم

وی با بیان اینکه اگر در رأس امور انتخاب‌ها غلط باشد این اشتباه تا امور پایین‌دستی نیز ادامه می‌یابد، تأکید کرد: کلیدی‌ترین بخش کار مردم انتخاب افراد درست و اصلح برای رسیدن به مسئولیت‌ها است.

سردار حاجی‌زاده تأکید کرد: زمانی که گروه‌ها، احزاب و جناح‌های سیاسی افرادی را برای رسیدن به اموری کاندیدا یا معرفی می‌کنند باید عملکرد آن افراد موردبررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه رسیدن به موفقیت در حوزه موشکی و هوا و فضا به دلیل انتخاب‌های درست و بر اساس شایسته‌سالاری است، افزود: در صورت بروز هرگونه خطا علاوه بر فرد خطاکار، مسئولی که آن را معرفی کرده نیز مورد توبیخ قرار می‌گیرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به اینکه در این میان تبلیغات رسانه‌های داخلی و خارجی، ایجاد جوهای رسانه‌ای نیز تأثیرگذار بوده است، اظهار کرد: مردم نباید تحت تأثیرات این تبلیغات افراد را انتخاب کنند امروز مشکل همین موضوع است.

وی با بیان اینکه در حوزه نظامی با وجود هزاران پیچیدگی جزو کشورهای اول دنیا هستیم، گفت: این به‌سادگی به دست نیامده است. در ایران همه توانمندی‌ها، پیش‌نیازها و سرمایه‌ها برای انجام کارها وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها نیز وجود نیروی انسانی است اما بزرگ‌ترین مانع همین مسئولان بی‌اعتقاد هستند.

چالش قبیله گرایی سیاسی و سبک زندگی اشرافی

سردار حاجی‌زاده در ادامه بیان کرد: رهبری در خطاب به مسئولان موانع اصلی استفاده از ظرفیت‌ها را باور نداشتن مسئولان دانستند و فرمودند مسئولان نمی‌دانند که چه سرمایه انسانی و طبیعی در ایران وجود دارد.

ملت ایران با وجود همه موانع و مشکلات اقتصادی همیشه در صحنه‌های حساس حضور داشتند اما مسئولین ما در این زمینه مشکل دارندوی یادآور شد: تنبلی و کم‌کاری برخی از مسئولان، نگاه به بیگانه برای حل مشکلات کشور، عمل نکردن به اقتصاد مقاومتی، قبیله گرایی سیاسی، متکی به نفس بودن، سبک زندگی اشرافی از جمله مشکلاتی است که رهبری معظم خطاب به مسئولان بیان کردند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه از دیدگاه رهبری نمره مردم ایران ممتاز است، گفت: ملت ایران با وجود همه موانع و مشکلات اقتصادی همیشه در صحنه‌های حساس حضور داشتند اما مسئولین ما در این زمینه مشکل دارند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه با تأکید بر اینکه امثال شهید املاکی و حججی‌ها در ایران بسیار زیاد هستند، افزود: آنچه در سخنان رهبری معظم به‌ویژه در بیانیه ایشان بیش از همه مورد تأکید قرارگرفته جوانان است که به‌عنوان سرمایه‌های اصلی کشور از آن‌ها نام برده شده است.

در حوزه اقتصادی باید به اوج قدرت خود برسیم

وی با بیان اینکه رهبری معظم در این بیانیه به جوانان ایران اسلامی مسئولیت و مأموریتی داده‌اند، تصریح کرد: ایشان مسئولان را نیز خطاب قرار داده و از آن‌ها خواسته تا از نیروی جوانان استفاده کرده و آن‌ها را وارد میدان کنند.

سردار حاجی‌زاده همچنین به نام‌گذاری سال ۹۸ از سوی رهبری معظم نیز اشاره کرد و گفت: می‌خواهیم ببینیم گیلانیان در پاسخ به این مطالبه رهبری معظم چه اقدامی خواهند کرد و در پایان سال ۹۸ گزارشی از تغییرات ایجادشده در این حوزه در راستای تحقق شعار سال بدهند.

وی با بیان اینکه همه باید خود را پاسخگوی حضرت آقا در این زمینه بدانیم، افزود: اگر می‌خواهیم راه شهدا را ادامه داده و به آرمان‌های آن‌ها وفادار باشیم باید بسیج شده تا برای تقویت آخرین خاک‌ریزی که دشمن از آن به‌عنوان ضعف علیه ما استفاده کرده که همان حوزه اقتصادی است گام برداشته و آن را تبدیل به دژی محکم کنیم. همان‌گونه که در حوزه نظامی، امنیتی و بقیه بخش‌ها دشمنان را ذلیل کردیم در این حوزه نیز به اوج قدرت خود برسیم.

انتهای پیام/۱۳۹۸۰۰