به گزارش صبح مشرق، بیست و ششمین یادواره سردار شهید حاج ابراهیم پورقاسمی یکم اسفندماه امسال در مسجد شهدای قاسم‌آباد سفلی و با حضور اقشار مختلف مردمی و به ویژه خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر برگزار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدحمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی سخنران یادواره مذکور و حاج سید عسگری داداش نژاد مداح این برنامه معنوی است.

بیست و ششمین یادواره سردار شهید حاج ابراهیم پورقاسمی همزمان با نماز جماعت ظهر و عصر و با پذیرایی ناهار در سفره شهدا، یکم اسفندماه امسال در مسجد شهدای قاسم‌آباد سفلی برگزار می‌شود.

بخشی از زندگینامه سردار شهید پورقاسمی:

پاسدار رشید اسلام شهید حاج ابراهیم پورقاسمی در سال ۱۳۴۱ در منطقه نیمه کوهستانی رودسر ( قاسم آباد سفلی ) در میان خانواده ای مذهبی ، متدین و عاشق اهل بیت (ع) عصمت و طهارت چشم به جهان گشود . حاج ابراهیم با هوش و ذکاوت بالایی که داشت، مقاطع تحصیلی ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت در زادگاهش سپری کرد . با علاقه ای که به کار کشاورزی داشت ، در عین حال علمی نبودن کار کشاورزی را احساس می کرد . ایشان به منظور کمک به کشاورزان پر تلاش و زحمتکش به شهرستان رشت مهاجرت نمود و با علاقه تمام در رشته کشاورزی هنرستان صنعتی رشت ادامه تحصیل داد و موفق به اخذ دیپلم گردید .

با هجوم وحشیانه حکومت بعث عراق به میهن اسلامی مان چندین بار با عضویت بسیجی راهی مناطق جنگی شد و با متجاوزین از خدا بی خبر به نبرد پرداخت . او که سرد و گرم روزگار و جنگ را چشیده بود به عضویت سپاه پاسداران درآمد و به نیروهای سپاه شهرستان رودسر پیوست و پس از آن تا پایان جنگ بیشتر اوقات خود را در مناطق عملیاتی گذراند .

حاج ابراهیم شیفته اهل بیت (ع) خاصه بی بی دو عالم حضرت صدیقه کبری (س) بود . وی در جذب و هدایت نیروهای قاسم آباد سفلی به سمت و سوی بسیج سپاه بسیار زحمت کشید . و از دسترنج او میتوان به پانزده شهید سرافراز قاسم آباد سفلی اشاره نمود که امروز او را همچون شمعی در بر گرفته اند .

حاج ابراهیم پس از پایان جنگ تحمیلی نیز برای صیانت از مرزهای میهن اسلامی به عنوان رئیس ستاد قرارگاه لشکر قدس در غرب کشور مستقر گردید. و سرانجام در تاریخ ۲۷ / ۷ / ۱۳۷۰ در محور سقز بانه به دست گروهکهای مزدور استکبار جهانی به درجه رفیع شهادت نائل آمد، و پیکر مطهرش پس از تشییع با شکوه امت حزب الله در قاسم آباد سفلی به خاک سپرده شد و طبق وصیتش در مزارش سنگ قبری گذاشته نشد .

قسمتی از وصیتنامه سردار شهید حاج ابراهیم پورقاسمی :

تاموقعی که مزار ائمه بقیع بدون سنگ و بارگاه است و تا موقعی که قبر مادرم زهرا ( س ) نامعلوم است از گذاشتن سنگ قبر بر مزارم خودداری نمایید.

دوست دارم چون مادرم فاطمه زهرا ( س ) و مانند دوستان مفقودم گمنام بمانم و جسدم به دست شما نرسد و اگر به دست شما رسید بر روی مزارم سنگ قبر نگذارید ؛ بگذارید بی نام نشان بمانم زیرا مزار پیامبرم و ائمه بقیع بی نام و مادرم زهرا بی نشان است.

انتهای پیام/