محسن جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با اشاره به اینکه شهادت راه مردان خداست و آنهایی که خدایی می‌اندیشند هیچ اندیشه‌ای جز خدا به خود راه نمی‌دهند اظهار داشت: ایستادگی شهدا در مقابل ظلم و ستم تا ابد بر تاریخ دنیا ماندگار است.

مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان با تاکید بر اینکه امنیت، اقتدار، پیشرفت و ترقی امروز ایران اسلامی ثمره ایستادگی و آزادگی شهدا است افزود: شهدا رسانه در زمان حیات با قلم خود از عزت، شرف و کیان ایران اسلامی دفاع کردند و همواره یاور انقلاب و مقام معظم رهبری بوده و اجازه ندادند انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

وی شهدای اصحاب رسانه را نماد شجاعت و غیرت اعلام کرد و با بیان اینکه دشمن به همین خاطر دست به تخریب و تضعیف اسطوره‌های جوانان انقلابی می‌زند تا از فرهنگ شهید و شهادت جلوگیری کند تاکید کرد: خون شهدا حق الناس است و باید در قبال حق الناس بزرگی که بر گردن داریم مسئولیت پذیر باشیم.

جعفری با اشاره به اینکه سازمان بسیج رسانه گیلان به پاسداشت و گرامیداشت مقام شهدای اهل قلم نخستین یادواره شهدای رسانه استان گیلان را در بهار سال ۹۶ در استان برگزار می‌کند خاطرنشان کرد: پوستر یادواره شهدای رسانه گیلان توسط نماینده ولی فقیه و جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان رونمایی شده است.

مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان هدف از برگزاری یادواره مذکور را گرامی نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و مبارزه با فرهنگ وهابیت و تکفیری اعلام کرد و گفت: یادواره شهدای اصحاب قلم و رسانه گیلان برای نخستین بار در استان گیلان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل و ولایت در مقابل ظلم تکلیفی است که در همه اقشار و آحاد ملت غیور ایران اسلامی احساس می‌شود تصریح کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همواره باید در جامعه اسلامی زنده نگه داشته شود./تسنیم