شناسه خبر : 9091 | تاریخ انتشار :

قائم‌مقام وزیر بهداشت خبر داد

۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی کم داریم/ ۵۷ درصد از تخت‌های کشور فرسوده و غیرقابل بازسازی است

قائم‌مقام وزیر بهداشت با بیان این‌که ۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی کم داریم، گفت: ۵۷ درصد از تخت‌های کشور فرسوده و غیرقابل بازسازی است.

ایرج حریرچی ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه روسای دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اقداماتی که در طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت و درمان کشور انجام شده است، اظهار کرد: یکی از کارهای بزرگی که در طول اجرای این طرح انجام شد این بود که هزینه درمان افراد در کشور در عرض یک سال ۱۰ هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

این مسؤول در وزارت بهداشت و درمان و علوم پزشکی افزود: از دیگر کارهای بزرگ این بوده که در طول یک سال ۹ میلیون نفر در کشور بیمه شدند که در دنیا چنین کاری بی‌سابقه است.

حریرچی گفت: تا قبل از طرح تحول سلامت به ازای هر هزار نفر یک و نیم تخت بیمارستانی داشتیم که در عرض سه سال این یکی از مشکلات به تخت‌های بیمارستانی مربوط می‌شود که در حال حاضر ۱۲۸ هزار تخت بیمارستانی داریم که ۱۰۰ عدد به یک و هفت دهم تخت بیمارستانی رسید که هر چند نسبت به ژاپن با ۱۳ و نیم تخت کم و پایین هستیم اما کار بزرگی صورت گرفته است.

وی گفت: متاسفانه از همین تعداد تخت بیمارستانی که در کشور داریم ۵۷ درصد آن‌ها فرسودن بوده و قابل نوسازی و بهسازی نیست./فارس

مطالب مرتبط
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.