به گزارش صبح مشرق، علی اکبری  در بازدید از پروژه‌های کشاورزی اردبیل اظهار داشت: در سفر به استان اردبیل به همراهی معاون سیاسی، امنیتی استانداری و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان از نزدیک در جریان پروژه‌های ارزشمندی همچون واحد پرورش ماهی و نخستین مرکز تکثیر بچه ماهی در مشگین‌شهر قرار گرفته و از روند عملیات اجرایی سد احمد بیگلو و سد سبلان بازدید به عمل آمد.

وی افزود: مسائلی که لازم بود در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی  مطرح شود توسط  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مطرح شد که به طور قطع کمیسیون کشاورزی مجلس نهایت همکاری خود را در حل مشکلات مربوط به آب کشاورزی و آب شرب روستاها انجام خواهد داد تا شاهد رفع موانع و مشکلات در این خصوص باشیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سایر اعضای کمیسیون کشاورزی نیز از دیگر شهرستان‌ها بازدید کرده‌اند و پس از ارائه گزارش بازدید خود تمامی موارد لازم را در کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح خواهند کرد و به تک تک مسائل و مشکلات شهرستان‌های تابعه استان رسیدگی خواهد شد.

اکبری تصریح کرد: در طی چهار سال اخیر بنا به ارزیابی‌های انجام شده کشاورزی استان راه توسعه و پیشرفت را با موفقیت در زیربخش‌های تولید انواع محصولات کشاورزی، مکانیزاسیون، پروژ‌های آب و خاک و اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار با موفقیت طی کرده است.

وی گفت: این استان موفق شده میزان تولید محصولات کشاورزی را که از سال ۹۲ از سه میلیون و ۷۰۰ هزار تن به چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال ۹۵ افزایش دهد که این امر نشان از همت و تلاش بهره‌برداران و دست اندرکاران  جهاد کشاورزی استان است که لازم می‌دانم از زحمات تمامی این افراد در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی قدردانی کنم ولی باز هم این بخش در استان مسائل و مشکلات خاص به خود را دارد که قطعا در راستای رفع آنها این کمیسیون با جدیت پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی وظیفه استراتژیک حمایت از بخش تولید را در برنامه پنج‌ساله ششم ترسیم کرده است به طوری که علاوه بر پیشنهادی که دولت در احکام لایحه پنج ساله ششم به مجلس ارائه کرده بود ۶۰ هزار میلیارد تومان اضافه بر آنچه که پیش بینی شده بود در کمیسیون کشاورزی و تلفیق مطرح و به صحن علنی مجلس برده شد و به تصویب رسید.

اکبری اظهار کرد: این اعتبار در طول برنامه پنج ساله ششم در اختیار رونق کشاورزی و تولید و اشتغال قرار می‌گیرید که به یقین استان اردبیل به عنوان یک استان موثر در تولید محصولات دامی و زراعی نقش پیشرو در این حوزه دارد که این استعدادها در مدت دو روزی که در اردبیل هستیم کاملا مشهود و ملموس است.

انتهای پیام/