به گزارش صبح مشرق، محسن جعفری در نشست مشترک با فرماندار لاهیجان در این شهرستان با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی تخصص روزنامه‌نگاری در غرب و مرکز گیلان، اظهار کرد: با درخواست خبرنگاران شرق گیلانی به‌زودی دوره آموزش تخصصی خبرنگاران شرق گیلان به میزبانی شهر لاهیجان برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان‌های لنگرود، املش، رودسر، سیاهکل، لاهیجان و آستانه‌اشرفیه در دوره مذکور حضور می‌یابند، افزود: قانون مطبوعات، اصول خبرنویسی حرفه‌ای، فن مصاحبه، گزارش‌نویسی، فقه و اخلاق رسانه و اینفوگرافیک از دروس ارائه‌شده در دوره خبرنگاری حرفه‌ای شرق گیلان است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان، تداوم آموزش خبرنگاران را سبب دانش‌افزایی اصحاب رسانه دانست و تصریح کرد: تعداد مخاطبان، اثرگذاری و جریان‌سازی خبری سه اصل مهم در کیفیت‌سنجی عملکرد رسانه‌ها بوده و آموزش مستمر سبب نقش‌آفرینی هدفمند اصحاب رسانه در انجام مأموریت اطلاع‌رسانی است.

محسن جعفری بابیان اینکه شهرستان‌های لاهیجان، انزلی و رشت سه قطب آموزشی سازمان بسیج رسانه استان گیلان است، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۳۴۰ خبرنگار، عکاس خبری و اصحاب رسانه در دوره‌های آموزشی این سازمان شرکت کرده‌اند.

*برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های آموزشی اثربخش ضروری است

فرماندار لاهیجان نیز با اشاره به جایگاه آموزش در تمامی سطوح و برای تمامی اقشار، اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های آموزشی اثربخش در تمامی حوزه‌ها ضروری است.

سید محمد احمدی بابیان اینکه لاهیجان قطب گردشگری گیلان بوده و نیازمند معرفی بیش‌ازپیش ظرفیت‌های این شهرستان هستیم، افزود: آماده برنامه‌ریزی مشترک برای میزبانی از اصحاب رسانه شرق گیلان هستیم.

وی با تقدیر از زحمات خبرنگاران گیلانی و به‌ویژه لاهیجانی به‌عنوان سفیران اطلاع‌رسانی، گفت: گیلان از استان‌های ممتاز در حوزه رسانه در سطح ملی است.

*برگزاری جشنواره ملی مطبوعات به میزبانی گیلان

دبیر جشنواره ملی مطبوعات نیز در این نشست با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری و تحلیلی با موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره فرصت مغتنمی برای معرفی دستاوردهای فرهنگی و رسانه‌ای استان گیلان است.

امیرحسین بازیار با اشاره به میزبانی گیلان از اصحاب نمونه مطبوعات کشور افزود: جشنواره مذکور ۳۲ برگزیده خواهد داشت و اصحاب رسانه تا ۷ دی می‌توانند آثارشان برای شرکت در جشنواره را ارسال کنند.

به گزارش فارس، فلاح رئیس بسیج رسانه شهرستان لاهیجان و جمعی از مدیران ستادی سازمان بسیج رسانه گیلان در این نشست مشترک با موضوع برگزاری دوره آموزشی تخصصی خبرنگاران شرق استان گیلان حضور داشتند.

محسن جعفری رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان در حاشیه این نشست با جمعی از اعضای فعال کانون بسیج رسانه شهرستان لاهیجان که در برگزاری دوره‌های سواد رسانه‌ای مدارس لاهیجان فعال هستند دیدار و گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام/