به گزارش خبرگزاری صبح مشرق،سید فرید موسوی گفت: برخلاف تصور بسیاری از مسئولان رده بالای کشور وضعیت مدارس روستاهای شهرستان ری بسیار نابسامان است.

وی تصریح کرد: فرهنگیان و دانش‌آموزان در جنوب تهران در زمینه سرویس رفت و برگشت مشکلات فراوانی دارند و این در حالی است که آموزش و پرورش هزینه‌های قابل توجهی را به پیمانکاران بدهکار است.

نماینده مردم تهران، ری، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش روزافزون حاشیه‌نشینی در تهران افزود: سالانه ۲۵۰ هزار نفر از استان‌های کشور در حاشیه استان تهران ساکن می‌شوند و علاوه بر آن حضور اتباع بیگانه مشکلات زیادی را برای مدارس شهرهای حاشیه‌ای استان تهران ایجاد کرده که بخش عمده‌ای از آن به آموزش و پرورش تحمیل شده است.

موسوی تأکید کرد: با توجه به اینکه بازسازی مدارس نیازمند سهمی از مالیات است نمایندگان مجلس در حال بررسی لایحه‌ای برای اختصاص بخش قابل توجهی از مالیات ارزش افزوده به نوسازی مدارس هستند.

وی ادامه داد: این مصوبه با همکاری حوزه پارلمانی وزارت آموزش و پرورش با کمیسیون اقتصادی مجلس شکل گرفته است و نمایندگان مجلس در صحن علنی نگاه مثبتی به این مصوبه دارند و به احتمال زیاد تصویب خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اعتبارات حاصل از مالیات بر ارزش افزوده برخلاف بسیاری از اعتبارات نقدی است و به سرعت تحقق پیدا می‌کند و می‌تواند بسیاری از مشکلات مدارس را برطرف کند.

انتهای پیام/۱۴۰۰۲۱