به گزارش خبرگزاری صبح مشرق، هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در ستاد برگزاری سی‌امین سالگرد ارتحال امام راحل(ره) که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: حضور در این مراسم به‌نوعی تجدید میثاق با آرمان‌های امام(ره) است که دشمنان حضور و نسبت علاقه مردم در این آیین را به‌خوبی رصد و تحلیل می‌کنند.

وی در این جلسه بر برگزاری هرچه‌بهتر، مؤثر و باشکوه مراسم ارتحال امام خمینی(ره) تأکید و یادآور شد: ایام رحلت امام راحل فرصت بسیار خوب و مناسبی است تا از دستاوردهای باشکوه این انقلاب و افتخارات دانشمندان و مهندسان ایرانی که به برکت خون شهدا و رهبری امام به ثمر نشست سخن بگوییم.

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به وضعیت ایران قبل از انقلاب بیان کرد: گاهی از ساخت استادیوم و برج آزادی در ایران قبل از انقلاب با افتخار یاد می‌شود درحالی‌که ایرانیان در ساخت این پروژه‌ها فقط نقش کارگر را ایفا می‌کردند و به دست خارجی‌ها مدیریت و انجام می‌شد ولی امروز ما به برکت انقلاب اسلامی علاوه بر انجام پروژه‌های بزرگ عمرانی کاملاً توسط مهندسان ایرانی به فناوری انرژی هسته‌ای، ساخت موشک و ده‌ها موضوع دیگر دست‌یافته‌ایم.

جمالی پور خدمت انقلاب اسلامی به توسعه و رشد کشور را بی‌نظیر دانست و تصریح کرد: قبل از انقلاب همه تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات کشور دست اجنبی‌ها بود و به برکت انقلاب سرمایه و افتخارات زیادی خلق شد که در بیان آن‌ها بسیار ضعیف عمل شده است.

معاون استاندار تهران با بیان اینکه با انقلاب امام راحل(ره) ذهن ایرانی خلاق شد، یادآور شد: با شکل‌گیری انقلاب اسلامی به رهبری و هدایت امام در حوزه‌های مختلف استقلال ایجاد شد.

جمالی پور توجه به دستاوردهای باشکوه انقلاب را سبب افزایش سرعت پیشرفت و توسعه کشور عنوان کرد و ابراز داشت درصورتی‌که وارد دعواهای سیاسی نمی‌شدیم مسیر کشورداری بهتر می‌شد.

وی در پایان این نشست بر فعالیت با قدرت همه کمیته‌ها در برگزاری هرچه‌بهتر سی‌امین سالگرد ارتحال امام راحل(ره)  تأکید و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به تاوان دست‌یابی به علم و دانش و تکنولوژی‌های مختلف توسط دشمن مورد تحریم قرار گرفت و روزبه‌روز به پیشرفت‌های خوبی دست‌یافت.

انتهای پیام/۱۴۰۰۲۱