به گزارش خبرگزاری صبح مشرق، محمد امامی امین عصر امروز در جلسه رفع موانع سرمایه‌گذاری با اشاره به مشکلات زیرساختی در حوزه برق اظهار داشت: شرکت فرا در زمینه احداث نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی برق اعلام آمادگی کرده‌ است که با توجه به فقدان مشکل نقدینگی و سفارش ژنراتور‌ها به نظر می‌رسد شرایط مناسبی پیش‌رو است.

وی بیان کرد: به محض موافقت در کوتاه‌ترین زمان ممکن این نیروگاه احداث می‌شود و پیشنهاد احداث نیروگاه در شهرک پیشوا در ۷۰ هکتار مربوط به اراضی منابع طبیعی نیز داده شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با بیان اینکه ۱۵۰ تا ۲۰۰ مگاوات برق در استان تهران کسری وجود دارد افزود: تأسیس و احداث نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی برق به برطرف کردن مشکلات زیرساختی کمک شایانی می‌کند.

در ادامه نیز صابر پرنیان مدیر شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران نیز تصریح کرد: آمادگی داریم در صورت انجام مطالعات زیست محیطی با شرایط ویژه و تشریفات خاص همکاری کرده و زمین را در اختیار قرار دهیم.

وی ادامه داد: برای اینکه احداث این نیروگاه درگیر بروکراسی اداری نشود و شرایط برای فعالیت آن‌ها تسهیل شود پیشنهاد می‌شود اکیپی از دستگاه‌های مختلف از زمین و شرایط نیروگاه بازدید کنند.

در پایان این جلسه نیز مصوب شد کارگروهی متشکل از منابع طبیعی، محیط زیست، شرکت شهرک‌های صنعتی، آب منطقه‌ای، برق منطقه‌ای و گاز از محل بازدید کنند تا شرایط هر چه سریع‌تر برای فعالیت این شهرک تسهیل شود.

انتهای پیام/۱۴۰۰۲۱