به گزارش صبح مشرق، محمد صیدلو امروز در مراسم احیای مدارس ماندگار در گام دوم انقلاب با اشاره به اهمیت مدارس ماندگار اظهار داشت: بسیاری از مسئولان و مدیران در مدارس ماندگار تحت آموزش بوده‌اند که این نشان‌دهنده اهمیت و تأثیر الگوهای تربیتی در نظام آموزشی است.

وی با اشاره به تأثیر مدارس ماندگار در تربیت افراد بیان کرد: شناسایی این‌گونه مدارس گامی در جهت توسعه و ترویج مسائل فرهنگی است که زمینه شناسایی و معرفی چهره‌های ارزشمند و ماندگار را فراهم می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران سپس با اشاره به لزوم نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس افزود: نوسازی، مقاوم‌سازی و تجهیز مدارس ماندگار موضوع بسیار مهمی است و با وجود مشکلات متعددی که آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در بخش‌های مختلف با آن روبه‌رو است اما فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی با وجود مشکلات بهتر از گذشته انجام می‌شود.

صیدلو ادامه داد: کمبود ۸ هزار نیروی انسانی، بدهکاری ۶ میلیارد تومانی به سرویس مدارس، بدهی ۶ میلیارد تومانی حق‌الزحمه معلمان از مشکلات عمده آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران است.

وی با اشاره به محرومیت آموزشی به لحاظ تراکم فضای آموزشی و کمبود نیروی انسانی در شهرستان‌های استان تهران خاطرنشان کرد: مظلومیت و محرومیت مدارس شهرستان‌های استان تهران به وضوح مشخص است که امید است با کمک خیرین بتوان در برطرف کردن این معضلات اقدامات مؤثری را انجام داد.

انتهای پیام/۱۴۰۰۲۱