به گزارش خبرگزاری صبح مشرق هادی حق شناس اظهارکرد کرد: همه دستگاه های اجرایی و بانک ها با تمام توان در تلاش هستند تا آثار سیل از چهره استان زدوده شود.

وی افزود: در حوزه مسکن، مقاوم سازی واحدها تقریبا به اتمام رسیده و از تعداد هفت هزار و ۴۰۰ واحد احداثی هم ۶ هزار و ۸۰۰ پرونده برای عقد قرارداد به بانک معرفی شدند.

حق شناس با اشاره به ۶۰۰ پرونده باقی مانده در بخش واحدهای احداثی گفت: این تعداد به دلیل مشکلات اسنادی، زمین، وراثتی و گاها عدم تمایل مالک معرفی نشده اند که در تلاشیم تا مشکلات این تعداد هم برطرف شود.

وی با اشاره به پرداخت ۹۲ میلیارد تومان تسهیلات در بخش کشاورزی هم اظهار کرد: از تعداد ۲۵ هزار پرونده در این بخش ۱۵ هزار پرونده تعیین تکلیف شده و هر دو قسط خسارات خود را دریافت کرده اند و ۱۰ هزار پرونده باقی مانده هم به محض تعیین تکلیف، قسط دوم خسارت خود را دریافت خواهند کرد.

استاندار گلستان با اشاره به دو نقطه باقی مانده از ۹۷ نقطه برش داده شده از راه های مواصلاتی خاطرنشان کرد: این دو نقطه برای اتمام کار نیاز به اقدام وزارت نیرو برای اجرای کانال دارد تا به انجام برسد.

وی با اشاره به هزینه های بالای اجرای پروژه های حوزه آب منطقه ای از جمله لایروبی و سدسازی، خاطرنشان کرد: اتمام و آبگیری مخزن سد نرماب و لایروبی سه رودخانه اصلی استان که آب را از بالادست به سمت دریا هدایت می کنند از اولویت های اصلی ما برای پیشگیری از خسارات سیل است.

 

انتهای پیام/۱۳۶۰۶۳