به گزارش صبح مشرق، فرهاد دلق‌پوش عصر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان، بر لزوم تسریع در روند پرداخت تسهیلات مصوب اقتصاد مقاومتی به‌طرح‌های در حال اجرای حوزه تولید و صنعت تأکید کرد و اظهار داشت: کمبود نقدینگی مهم‌ترین چالش پروژه‌های تولیدی و صنعتی استان گیلان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از معرفی طرح‌ها و پروژه‌های این سازمان به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات مورد نیاز خبر داد و عنوان کرد: بسیاری از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی این استان پیشرفت فیزیکی قابل قبولی دارند، اما برای اتمام کارهای ساخت و تکمیل خود به حمایت بیشتر بانکی نیازمند هستند.

دلق‌پوش با بیان اینکه به واسطه مشورت با سازمان برنامه و بودجه استان گیلان تعداد ۱۶ پروژه سازمان صمت به عنوان طرح‌های اقتصاد مقاومتی شناسایی و معرفی شده است ابراز داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان روند کار هر کدام از این طرح‌ها را زیرنظر دارد و برای رفع مشکلات اعتباری آنان تلاش می‌کند.

وی پروژه کاسپین تأمین تولیدکننده انواع داروهای تزریقی را یکی از طرح‌های سازمان صمت گیلان که در ردیف پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان قرار گرفته است نامید و اظهار داشت: سهامدار عمده این پروژه سازمان تأمین اجتماعی است و در حال حاضر بدون احتساب طرح توسعه حدود ۳۹۰ نفر در آن مشغول به کار هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای پروژه کاسپین تأمین را هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: سازمان صمت گیلان از محل تبصره ۱۸ طرح کاسپین تأمین که هم‌اکنون دارای ۶۶ درصد پیشرفت فیزیکی است را برای دریافت مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال به یکی از بانک‌های عامل معرفی کرد.

دلق‌پوش شرکت روغن‌کشی واقع در گنجه رودبار را یکی دیگر از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی سازمان صمت استان گیلان اعلام کرد و ابراز داشت: طرح مذکور به ۵۵۰ میلیارد ریال برای سرمایه‌‌گذاری نیاز دارد و هم‌اکنون نیز توسط سازمان صمت برای دریافت ۳۰۰ میلیارد ریال به یکی از بانک‌های عامل استان معرفی شده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰۹۷