به گزارش صبح مشرق، حجت الاسلام ستار علیزاده ظهر چهارشنبه با حضور در پل بین المللی و همچنین پایانه مرزی آستارا و محل استقرار موکب‌های ویژه زائران خارجی اربعین در محوطه پایانه مرزی و آستان مقدس امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا از نزدیک تردد زائران خارجی عتبات عالیات در گذرگاه مرزی آستارا را بررسی و همچنین از گیت‌های گذرنامه، سالن مسافری و فعالیت‌های پرسنل نیروی انتظامی و مرزبانی بازدید و در جریان روند تردد زائران خارجی قرار گرفت.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان در این بازدید در گفتگو با صبح مشرق با اشاره به تلاش‌های این اداره کل در موکب‌های آستارا و رشت و افزایش حضور زائران خارجی اربعین در مرز آستارا، اظهار کرد: در امامزادگان آستارا، امامزاده هاشم رشت و موکب مردمی خواهر امام رضا (ع) در کربلا با غذای گرم از زوار پذیرایی می شود.

حجت الاسلام ستار علیزاده وضعیت خدمت رسانی به زائران خارجی اربعین حسینی در گذرگاه مرزی آستارا را مناسب ارزیابی کرد و افزود: به لطف الهی حرکت زائران عتبات عالیات به سمت کربلای معلی روان است.

وی با بیان اینکه با همه وجود در خدمت زائران اربعین حسینی هستیم و کمک‌های مردمی و خیرین بسیار خوب و به موقع بوده است، گفت: شور و شوق زائران خارجی اربعین حسینی در مرز آستارا به یاد ماندنی است.

علیزاده تصریح کرد: مردم همیشه در صحنه و ولایت مدار آستارا در استقبال از زوار خارجی اربعین حسینی سنگ تمام گذاشته اند.