به گزارش خبرگزاری صبح مشرق از گرگان، کارگاه شماره یک موسسه در شهرستان «پلدختر لرستان» در حال خدمت‎رسانی و کارگاه شماره دو نیز در حومه اهواز در حال برپایی است. به گفته مهندس مصطفی پور قائم مقام موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج این کارگاه‌ها وظیفه پشتیبانی از گروه‌های جهادی، دیگر گروه‌های متولی ساخت و ساز و مردم محلی را بر عهده دارند.

مصطفی‎پور افزود: عمده ی فعالیت‎های موسسه در جهت خدمات عمران اجتماعی در مناطقی که حضور خواهد داشت معطوف است. ما پیمانکار نیستیم و مردم و مسوولان محلی باید بدانند که ما برای کمک و تسریع امور بازسازی در کنار آنها حضور داریم و می‎خواهیم اثر اجتماعی داشته باشیم.

فعالیت‌های موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج بر دو موضوع اصلی متمرکز شده است که اولی ساخت مسکن برای نقاط محروم و آسیب‎دیده است.

وی ادامه داد: دیگر موضوع اساسی که ماموریت ما در موسسه است عمران اجتماعی است که خود در سه محور پیاده می‎شود، یکی از محورهای عمران اجتماعی ساخت و ساز با رویکرد خدمات عمومی است که به عنوان مثال در حال حاضر در حال ساخت مدرسه‎ای در کرمانشاه هستیم.

رویکرد و رسالت دیگر ما در عمران اجتماعی این است که ما با حضور در هر منطقه با جذب نیروهای بومی در پروژه ها علاوه بر کمک به فضای کسب و کار آن منطقه، سعی در آموزش و توانمندسازی نیروهای اجرایی و مهندسی داریم که بعد از اتمام پروژه‎ها برای آن منطقه مثمرثمر باشند.

به دنبال سیل اوائل سال در سه استان خوزستان، لرستان و گلستان موسسه مسکن و عمران بسیج حضور فعالی داشت و به دنبال آن و با تاکید فرمانده محترم بسیج کشور سردار سلیمانی ماموریتی به موسسه داده شد که با توجه به توانمندسازی موسسه در قالب پشتیبانی از گروه‌های جهادی، سپاه‌های معین و هسته‎های بسیج مردمی، کارگاه‌هایی را برپا کنیم که علاوه بر پشتیبانی فنی گروه‎های مذکور در زمینه مصالح ساختمانی و تجهیزاتی از قبیل ساخت در و پنجره و … نیز با قیمت تمام شده به ارائه خدمت بپردازیم.

مصطفی‎پور بیان داشت: کارگاه سوم موسسه مسکن و عمران اجتماعی که در حال حاضر در شهر «انبارالوم» افتتاح شد در کمتر از یک هفته تجهیز شده است و آماده خدمت‎رسانی به مردم مهربان این منطقه است.

انتهای پیام/۱۳۶۰۶۳