به گزارش خبرگزاری صبح مشرق به نقل از روابط عمومی اوقاف گلستان حجت الاسلام سیدمهدی خاموشی در نشست با روسای ستادی و اجرایی اوقاف گلستان اظهارکرد: همواره باید سعی بر این باشد که اصل وقف حفظ شود و حتی تبدیل به احسن موقوفات هم نباید به وسیله سرمایه های پولی صورت گیرد.

وی افزود: یکی ازمسیرهایی که در شرایط فعلی به ذهن سازمان می رسد این است که ساماندهی فکری شکل بگیرد و تلاش کنیم با برنامه ریزی امور را پیش ببریم تا جوی آرام را و منسجم ایجاد کنیم.

این مقام مسئول با عنوان این که سیستم سنتی باید تبدیل به سیستم مدرن و پیشرو شود ادامه داد: سیستم سنتی نباید در این مسیر مقاومت داشته باشد چراکه مشارکت با انجمن ها و شرکت های دانش بنیان می تواند جلوه هایی تازه دیگری از فرهنگ وقف را به عموم مردم معرفی کند.

خاموشی همچنین به مشارکت های صورت گرفته با برخی از شرکت های دانش بنیان مانند حمایت از طرح تولید موتورسیکلت های برقی و برخی فعالیت های بهداشتی و درمانی اشاره کرد و افزود: با پرهیز از سیستم سنتی و روی آوردن به سیستم های نوین سرمایه گذاری می توان جهات نوین وقف را گسترش داد.

وی اذعان کرد: اگرچه بخش های ثبتی و حقوقی وقف هم باید به صورت جدی و قانونی پیگیری شود اما در کنار آن باید کارهای بزرگ را آغاز کنیم که بعد از چندسال بتوانیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/۱۳۶۰۶۳