علی برزمینی در گفت و گو با خبرنگار صبح مشرق در گنبدکاووس با اشاره به اینکه توسعه دفاتر تسهیلگری در سال جاری و سال‌های آتی در دستور کار وزارت کشور قرار دارد، اظهار کرد: یک دفتر دیگر علاوه بر سه دفتر فعلی در استان گلستان و در یکی از مناطق محروم استان طی سال جاری یا ابتدای سال آینده راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بالغ بر ۸ میلیارد تومان در مناطق حاشیه‌نشین شهرستان‌های مختلف استان هزینه کرده‌ایم، افزود: ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تجهیز مدارس حاشیه شهرها، ۲ میلیارد تومان حمایت از ادارات و نهادهای وابسته به بهزیستی و حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز برای توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این مناطق هزینه شده است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان با تاکید بر اینکه در سال جاری انتخاب آسیب‌های اولویت‌دار را به صورت بومی به شهرستان‌ها واگذار کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: شهرستان‌ها براساس کار پژوهشی جدی باید آسیب‌های اجتماعی اولویت‌دار خود را انتخاب و براساس آن برنامه‌ریزی کنند.

برزمینی از هزینه ۲۰۰ میلیون تومانی در سال گذشته برای کنترل و کاهش خشونت در استان گلستان خبر داد و گفت: براساس ارزیابی‌های صورت گرفته خشونت یکی از آسیب‌های جدی در استان گلستان است که باید به سرعت برای آن چاره‌اندیشی کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات اخیر ما ابلاغ دستورالعمل راه‌اندازی خانه فرهنگ در شهرستان‌ها با همکاری شهرداری و فرمانداری‌هاست، ادامه داد: اعتباری بالغ بر ۶۲۵ میلیون تومان برای تجهیز این خانه‌ها اختصاص داده‌ایم که امکانات لازم خریداری شده و در انبار استانداری آماده واگذاری است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان ایجاد خانه فرهنگ در مناطق حاشیه‌نشین شهرها را یک اقدام مترقی برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانست و تصریح کرد: خانه‌های فرهنگ می‌توانند به مشارکت بیشتر ساکنان محلات حاشیه‌ای برای توسعه فرهنگی و اجتماعی نیز کمک شایانی کنند.

انتهای پیام/۱۳۶۰۶۳