به گزارش خبرگزاری صبح مشرقاز گرگان، هادی حق‌شناس پیش از ظهر امروز در بازدید از زندان‌ مرکزی گرگان اظهارداشت: مدیران موظف هستند برای ارتقای سطح رفاه اجتماعی تلاش کنند. بسیاری از خلاف‌ها و بزهکاری‌ها به علت عدم توانایی افراد برای تأمین معیشت اتفاق می‌افتد.

وی افزود: اقدامات خوب فرهنگی و تربیتی در زندان‌ها انجام می‌شود؛ در عین حال آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نیز در رشته‌های مختلف در حال برگزاری است اما نمی‌تواند خسارت نبودن در کنار خانواده‌ را جبران کند.

استاندار گلستان در ادامه به سازمان قضایی نیروهای مسلح استان رفت و در نشست با رئیس و کارکنان این سازمان با تأکید بر کاهش بزهکاری و مقابله جدی با مجرمان اظهارداشت: مهم‌ترین مسئله در بحث جرم، انجام اقدامات پیشگیرانه است. همه بخش‌ها به ویژه نهادهای فرهنگی در این زمینه باید نقش‌آفرینی داشته باشند.

وی اعتماد را مهم‌ترین سرمایه اجتماعی هر نظامی برشمرد و گفت: از بین رفتن اعتماد جامعه به دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف کار را سخت می‌کند. عملکرد مطلوب و برخورد جدی و قانونمدارانه با متخلفان و مجرمان می‌تواند سبب تقویت حس اعتماد در جامعه شود.

حق‌شناس با بیان اینکه باید مجازات‌ها بازدارنده باشد، افزود: متخلفان باید به گونه‌ای تنبیه شوند که بار دیگر به سمت ارتکاب جرم کشیده نشوند.

وی امنیت گلستان را مثال‌زدنی توصیف کرد و گفت: با اینکه استانی مرزی هستیم و اقوام مختلف نیز در این استان سکونت دارند اما از امنیت بالایی برخوردار هستیم که نتیجه تلاش همه مجموعه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی است.

انتهای پیام/۱۳۶۰۶۳