به گزارش خبرگزاری صبح مشرق از آستانه‌اشرفیه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته این شهرستان با بیان اینکه استکبار برای کمرنگ کردن حضور مردم در اربعین از ماه‌های قبل برنامه‌ریزی کرد، اظهار کرد: استکبار در اتاق فکر خود از ماه‌ها قبل برای ایجاد فتنه در کشور عراق برنامه‌ریزی کردند تا بتوانند حضور مردم را کاهش و باعث از بین رفتن اتحاد بین ملت‌های شیعه شوند که با بصیرت مردم در این امر موفق نبوده و با رهنمودهای مقام معظم رهبری و مراجع شیعه در کشور عراق این فتنه از بین رفت.

وی با اشاره به قدرت اطلاعاتی دقیق سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در ماه گذشته یک تیم تروریستی بزرگ با تمام امکانات برای ترور سردار سلیمانی وارد کشور شدند که با رصد اطلاعاتی دقیق نیروهای امنیتی قبل از انجام کار خود، این تیم تروریستی متلاشی شد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه روح‌الله زم را یکی از نیروهای مفید استکبار دانست و تصریح کرد: دستگاه‌های امنیتی غرب و استکبار این فرد را زیر چتر امنیتی خود گرفته و سرمایه‌گذاری عظیمی روی آن فرد صورت گرفته بود تا از طریق کانال تلگرامی خود در کشور آشوب ایجاد کرده و جو روانی زیادی در بین مردم درست کند.

طیبی با اذعان به اینکه دستگیری روح‌الله زم باعث به انزوا رفتن شبکه اطلاعاتی غرب شده است، افزود: این فرد مزدور در طی سال‌های اخیر تحت مراقبت شدیدترین تدابیر امنیتی بوده و به همین دلیل نیروهای امنیتی غرب و کارشناسان آنان از نحوه دستگیری سرشاخه آمدنیوز بسیار متعجب شده‌اند.

وی با تأکید بر توجه مسؤولین به تخلیه اطلاعاتی کردن روح‌الله زم بیان کرد: قطعاً افراد بسیار زیادی در داخل و خارج کشور با این فرد در ارتباط بوده و باید سرشاخه اصلی آن مشخص و افرادی که در داخل با آن فرد در ارتباط بودند شناسایی و توسط قوه قضائیه مجازات شوند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه پیاده‌روی اربعین نشان‌دهنده وحدت میان ملت‌های مسلمان است، گفت: استکبار جهانی، رژیم آل سعود و رژیم صهیونیستی در تلاش‌اند تا در عراق امنیت را از بین ببرند ولی بیش از ۲۰ میلیون زائر بی‌توجه به این مسائل با حضور در کشور عراق به پیاده‌روی اربعین رفته و کشور عراق تدارکات بسیار عظیمی را برای این همایش تدارک می‌بیند.

طیبی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد برای بهتر برگزار شدن تجمع عظیم اربعین افزود: برای چندمین سال پیاپی تجمع بزرگ اربعین قطعاً به‌طور هرچه باشکوه‌تر در جوار ملکوتی حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف برگزار خواهد شد و تمام تمهیدات برای بهتر برگزار شدن این مراسم اندیشیده شده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰۹۷