به گزارش صبح مشرق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سه شنبه شب هفته گذشته پس از اظهارات تهدیدآمیز خود مبنی بر دستور حمله به نیروهای آمریکایی علیه کشتی های ایرانی در منطقه، توییت یکی از حسابهای متعلق به گروهک تروریستی منافقین را که به تمجید و حمایت از اظهارات جنگ طلبانه وی پرداخته بود، بازنشر (ریتوییت) کرد.

این اقدام معنادار رئیس جمهور آمریکا حتی مورد انتقاد برخی محافل در داخل آمریکا قرار گرفت و عده ای ترامپ را بخاطر بازنشر توییت یه گروهک تروریستی سرزنش کردند.

اما نکته اینجاست که فرد دارنده حساب کاربری (تحت عنوان حشمت علوی) هم وجود خارجی ندارد و هم متعلق به گروهک تروریستی منافقین است که توسط چندین نفر از اعضای این فرقه مدیریت می شود.

البته این اولین بار نیست که مقامات ارشد آمریکایی به این حساب کاربری یا حساب های کاربری مشابه رجوع می کنند. چند سال پیش کاخ سفید برای توجیه سیاست خود در قبال ایران و نقض برجام به مقاله ای که توسط حشمت علوی در مجله فوربس منتشر شده بود، استناد کرد. این ماجرا هم آن زمان سر و صدای زیادی را به پا کرد.

پایگاه آمریکایی «اینترسپت» در ۹ ژوئن ۲۰۱۹ در گزارشی به نقل از دو منبع درباره این حساب کاربری نوشت: «به بنظر می رسد حشمت علوی وجود خارجی ندارد. شخصیت علوی در اصل عملیات پروپاگاندا است توسط گروه مجاهدین خلق (منافقین) اجرا می شود.»

این گزارش به نقل از حسن حیرانی، یکی از اعضای ارشد جدا شده از گروهک تروریستی منافقین نوشت که این حساب توسط «یک تیم از اعضای مجاهدین خلق» مدیریت می شود.

حشمت علوی که وجود خارجی ندارد توسط رسانه های آمریکایی و سعودی به عنوان «فعال ایران حامی حقوق برابر» معرفی شده و مقالات متعددی را در فوربس، هیل، دیلی کالر، فدرالیست، و رسانه سعودی العربیه منتشر کرده است.

جالب است زمانی که کاربران در شبکه های اجتماعی و رسانه ها خواستار افشای هویت یا ارائه سندی دال بر وجود خارجی حشمت علوی شدند، این حساب کاربری گفت که هویت و عکس واقعی خود را افشا نخواهد کرد. این حساب کاربری حتی ابایی در حمایت از گروهک منافقین نداشته است و علنا در مطالبی از این گروهک حمایت کرده است.

حشمت علوی هیچ وقت حتی حاضر به مصاحبه یا حضور در رسانه های ضدایرانی برای مصاحبه نشده است. به نظر می رسد که گروهک منافقین از این کاربر برای انتشار مطالب ضدایرانی در رسانه های خارجی به ویژه آمریکایی استفاده کرده و از این طریق عمدتا از سیاست فشار حداکثری بر مردم ایران یا جنگ علیه ایران حمایت کرده است.

پس از افشای این ماجرا در سال گذشته و علنی شدن موضوع، برخی از رسانه ها، مطالب منتشر شده تحت عنوان حشمت علوی را از خروجی خود حذف کردند، اما جالب است که این حساب کاربری همچنان در توییتر فعال است. این در حالی است که شبکه های اجتماعی از جمله یوتیوب، اینستاگرام، فیسبوک و توییتر حساب های کاربری، کاربران واقعی ایرانی را به بهانه های سیاسی یا حتی بدون بهانه مسدود کرده‌اند. به ویژه در چند ماه اخیر حساب کاربری هزاران ایرانی در اینستاگرام، فیسبوک و حتی توییتر بسته شده است که متعلق به خبرنگاران، اساتید دانشگاه و افراد حقیقی و حقوقی بوده است که وجود خارجی داشته‌اند.

اما سوال اینجاست که چرا تا بحال یک حساب کاربری غیرواقعی و جعلی که توسط یک گروهک تروریستی مدیریت می شود، همچنان پابرجاست. نه تنها پابرجاست، بلکه رئیس جمهور آمریکا همچنان به آن استناد می کند. یافتن پاسخ این سوال چندان سخت نیست. چون این حساب کاربری علیه ایران فعالیت می کند و سیاست‌های دولت آمریکا علیه مردم ایران، چه تحریم