به گزارش صبح‌مشرق به نقل از الجزیره، دقایق اولیه بامداد امروز (پنجشنبه) به وقت تهران، رای‌گیری در مجلس نمایندگان آمریکا برای بررسی دومین استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برگزار شد.

بنا به این گزارش، مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت آراء، طرح استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور را به تصویب رساند.

طرح استیضاح ترامپ در مجموع با ۲۲۹ رأی موافق و ۱۹۷ رأی مخالف به تصویب رسید. از این میان،۱۰ نماینده جمهوری‌خواه به این طرح رای مثبت دادند.

این طرح قرار است به مجلس سنا ارسال شود تا سناتورهای آمریکایی درباره آن رای‌گیری کنند؛ چراکه اگر در مجلس سنا رای کافی نیاورد، طرح استیضاح کارآیی نخواهد داشت.

ساعاتی قبل نیز جلسه بحث بر سر استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور برگزار شد. در ابتدای این جلسه رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از رئیس‌جمهور کنونی این کشور به عنوان «یک خطر بزرگ برای کشور» یاد کرد.

ساعاتی پیش از آغاز رسمی بحث بر سر استیضاح ترامپ، گروهی از نمایندگان موافق و مخالف استیضاح اظهاراتی را در دفاع یا رد استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا مطرح کردند و در نهایت، پیشبرد طرح استیضاح به رأی گذاشته شد و به تصویب رسید تا جلسه بحث بر سر استیضاح به ریاست نانسی پلوسی آغاز شود.

انتهای پیام/